Reklama

Rodičovská dovolená - přivýdělek OSVČ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 02.09.10 13:09
Rodičovská dovolená - přivýdělek OSVČ

Ahoj.
Momentálně jsem na rodičovské dovolené, mám možnost si jít přivydělat 1 den v týdnu (hlídat malou by měla babička).
Problém spočívá v tom že před nástupem na mateřskou jsem byla OSVČ, živnostenský list mám momentálně pozastavený.
Když bych si chtěla jít přivydělat, musím ŽL znovu otvírat, budu muset platit nějakou poměrnou část sociálního a zdravotního nebo ho můžu nechat pozastavený. V tomto případě daní se nějak výdělek?

Děkuji za odpověď

Reklama

Reakce:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 02.09.10 14:33

Řekla bych, že pokud budeš mít dohodu o provedení práce nebo jinou smlouvu, žádný živnosťák obnovovat nemusíš. Já měla kdysi živnosťák při zaměstnání, tak jsem pozastavila činnost a příjem měla jen od zaměstnavatele, pak ještě něco na dohodu a obnovovat jsem nic nemusela.

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 02.09.10 15:22

maniso, pokud mas privydelek jako osvc tak samozrejme musis mit zivnostak. Nebo se domluv at ti to napisou misto zl na dohodu. Pokud budes mit ZL tak si jej muzes nahlasit jako vedlejsi cinnost po dobu RD a socialni, zdravotni platit nemusis (pokud tvoje rocni ciste prijmy nepresahnou urcitou castku, neco pres 50tis Kc). Ja to mam takhle uz behem materske, zivnostak mam jako vedlejsi cinnost takze zdrav. a soc. neplatim. Danove priznani samozrejme podavat musis, dan zalezi na tom jake budou ciste prijmy.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 02.09.10 20:20

Jen doplním, že při ŽL vedlejším zálohy neplatíš, sociální do cca 50 000 výdělku se taky nedoplácí, ale zdravotní se doplácí vždy podle výdělku plus samozřejmě daně.

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 02.09.10 20:32

A u toho zdravotního nevíš kolik je to zhruba % :nevim:
Spíš přemýšlím zda se mi to vůbec vyplatí :think:
Dohodu sepsat nemůžu, nemám totiž ským :mrgreen:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 02.09.10 20:44

6,75% ze zisku, ale vyplatí se to vždycky… protože i když zaplatíš zdravotní a daň, tak ti zbude cca 75% zisku, což je pořád víc než nic ;-) a to ještě pokud je to činnost s malými náklady, tak můžeš náklady vzít paušálem a nemusíš řešit účetnictví.

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 02.09.10 21:49

Když já jsem to chtěla jen jako přivýdělek pár tisíc navíc. Náklady tam docela mám a když odečtu zdravotní, daň, nájem místnosti, elektriku a někoho kdo mi to účetnictví udělá a ještě cestu tak se bojím zda se to pak vůbec vyplatí :-(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 02.09.10 21:59

Tak to pak jo…pokud je to vázané na nějakou provozovnu, kde musíš platit nájem a dojíždět tam… já to původně pochopila jako přivýdělek „z domova“

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 02.09.10 22:04

Kdepak, kdyby to šlo doma bylo by to o dost jednoduší, bohužel to nejde :-(

nickl
Nováček 10 příspěvků 23.03.17 10:42

@j.a.n.i1 chci se zeptat při přivídělku kdybych byla OSVČ je hranice do kolika kč abych neplatila soc. a zdra. pojištění?

Příspěvek upraven 23.03.17 v 11:10

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 23.03.17 10:45

@nickl Už jsem ti dávala odkaz na stránky, kde tohle všechno máš uvedené… a obecně je to řešeno přímo na této stránce, stačí se podívat o kousek výš.

nickl
Nováček 10 příspěvků 23.03.17 12:07

@j.a.n.i1
Tak jsem seze divala do diskuze a nikde nic všude se řeší jen jsem těhotná budu těhotná a nic o tom když jsem na rodicaku a syn má 2roky a chci prodávat zboží ze zahraničí:
OTÁZKA:
Budu mít ŽL do kolika peněz si můžu vydělat a neplatit soc. a zdra. pojištění.
Musím mít EET když je to jen přivídêlek bude to jen na dva roky.
A co zdanění manželů přijde manžel o to?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >