Rodičovská dovolená - může na ni jít tchýně/babička?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

abby
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 03.05.18 09:32
Rodičovska dovolená tchýně, babička?

AHOJ, jen by mě tak zajímalo, mohou jit třeba misto matky na rodičak třeba babičky? Zajíma mě to jen tak ze zajímavosti :mrgreen:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20292 příspěvků 03.05.18 09:35
@abby píše:
AHOJ, jen by mě tak zajímalo, mohou jit třeba misto matky na rodičak třeba babičky? Zajíma mě to jen tak ze zajímavosti :mrgreen:

Ne, nemůžou. Poslankyně Pekárková to navrhovala, zamítli.
Matka může jít do práce, platit babičce rodičák, ale k tomu jí bude muset platit přinejmenším zdravotní.

Teda může, když má dítě v péči.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46912 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 09:48

Pokud má dítě v péči

Uživatel je onlineNeeky
Kecalka 293 příspěvků 03.05.18 10:55

Upřímně je mi líto, že ten návrh neprošel. Sice nevím, jestli bychom jej zrovna my využili, ale nápad je to dobrý a přijde mi, že by to mnohým rodinám pomohlo. :think:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20292 příspěvků 03.05.18 11:13
@Neeky píše:
Upřímně je mi líto, že ten návrh neprošel. Sice nevím, jestli bychom jej zrovna my využili, ale nápad je to dobrý a přijde mi, že by to mnohým rodinám pomohlo. :think:

Taky si myslím.
Třeba v krajích s velkou nezaměstnaností, kde ženská těsně před důchodem má problém práci najít, zatímco její dcera má dobrý džob a chce i ho udržet, by to mohlo fungovat. Maminka by byla třeba do roka a od roka babička.

Nikdo by nebyl k takovému řešení nucený, ale politici se tvářili, jako kdyby ano.

Uživatel je onlineNeeky
Kecalka 293 příspěvků 03.05.18 11:38

@Bábrdl Mám stejný názor. Přijde mi velká škoda, že to neprošlo. Doufám, že se to ještě někdy na přetřes dostane. Bohužel se u nás schvalují samé zbytečnosti,… :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama