Rodičovská kontrola jiná než Family Link

16.7.20 10:29

Rodičovská kontrola jiná než Family Link

Zdravím,
máte prosím zkušenost s rodičovskou kontrolou na mobil, ale jinou než Family Link? Ten máme momentálně nainstslován, ale příliš mi nevyhovuje - chtěla bych kontrolovat čas u her a internetu, ale na druhou stranu bych chtěla, aby měla dcera přístup k sms a volání ( a foťáku) - teď, pokud jí dojde čas, může zavolat, ale už třeba ne napsat a navíc jen nám, ke kamarádkám se už nedostane :nevim: Existuje něco, co jí třeba po hodině vypne hry a prohlížeč, ale zachová volání, sms, ten foťák a dejme tomu WhatsApp?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

43966
16.7.20 10:34
@SibyllaTrelawney píše:
Zdravím,
máte prosím zkušenost s rodičovskou kontrolou na mobil, ale jinou než Family Link? Ten máme momentálně nainstslován, ale příliš mi nevyhovuje - chtěla bych kontrolovat čas u her a internetu, ale na druhou stranu bych chtěla, aby měla dcera přístup k sms a volání ( a foťáku) - teď, pokud jí dojde čas, může zavolat, ale už třeba ne napsat a navíc jen nám, ke kamarádkám se už nedostane :nevim: Existuje něco, co jí třeba po hodině vypne hry a prohlížeč, ale zachová volání, sms, ten foťák a dejme tomu WhatsApp?

Vždyť to jde nastavit i na.tom family link. Můžeš tam nastavit maximální dobu používání jednotlivých aplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 10:39

@lucenka Musím to znova prozkoumat… Jsem pako negramotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9410
16.7.20 10:39

@lucenka to sice ano, ale zase syn má třeba třicet her a stahuje si další a nastavovat u každé max. čas je blbost, protože bych musela nechat ten celkový čas dlouhý a pak by každou hru mohl hrát třeba hodinu a dohromady celý den.

Zakladatelko taky by se mi to hodilo, aby tam šly nastavit „povolené“ aplikace. Ale naštěstí to zatím tolik nepotřebujeme, syn ještě WA moc nepoužívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9410
16.7.20 10:41

@SibyllaTrelawney myslím, že to nejde, taky jsem to zkoušela. Když nastavíš čas u každé hry, tak bude moct hrát ty hry postupně ten daný čas, třeba celý den. Zkoušela jsem i u WA nastavit 24 hodin, ale nefunguje to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 10:42

@AnastazieB Dcera má právě taky her celkem dost… jako ono to asi jinak udělat nepůjde, než jedno po druhém. Je fakt, že jsem to zatím neudělala, protože tu aplikaci asi nepoužívám správně. Momentálně mě štve, že dčera furt chodí, ať jí prodloužím čas, protože si chce něco vyfotit nebo napsat kámošce a na telefonu černo a " čas vypršel"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43966
16.7.20 10:43
@AnastazieB píše:
@lucenka to sice ano, ale zase syn má třeba třicet her a stahuje si další a nastavovat u každé max. čas je blbost, protože bych musela nechat ten celkový čas dlouhý a pak by každou hru mohl hrát třeba hodinu a dohromady celý den.Zakladatelko taky by se mi to hodilo, aby tam šly nastavit „povolené“ aplikace. Ale naštěstí to zatím tolik nepotřebujeme, syn ještě WA moc nepoužívá.

Tak holt omezit množství her a zablokovat stahování dalších. Stejně, k čemu je dítěti tolik her? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 10:44

@AnastazieB Takže chápu to tak, že když nastavím 15 minut u každé, tak zahraje prvních 15 min, pak dalších 15 min… tohle myslíš? Takže nenastavím 15 minut obecně na „hry“ jako všecky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13035
16.7.20 10:45

@AnastazieB
Tak na stažení her musí mít tvoje povolení. Tak mu ho prostě nedej. Že může mít nainstalováno je třeba 5 her najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 10:46

@lucenka Tak mně nevadí, že hraje, pokud dodržuje stanovený čas. A výběr zas omezovat nechci… pokud to není nějak závadové téma, což není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 10:48

@Netopirek Tak jistě, že to filtruju. Jako nemá jich 30, spíš do 10, reálně používá tak 4. Ale i to dá v součtu hodně, pokud by bylo povoleno tŕeba 15 minut denně, i ty 4 hry dají celkem hodinu.

Odpovídám taky, i když jsi reagovala na AnastazieB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13035
16.7.20 10:51

Jinak dcera může mít v telefonu jen 2 hry. Když chce jinou, musí ty co má odinstalovat. Pokaždé když je nainstaluje, hned ji nastavím limit. Na každou aplikaci má 30min. Jen na TikTok má 15.
Takže 2 hry, YouTube kids, Chrome a TikTok. Dají dohromady 2hodiny a kousek.
Pak má v mobilu učící aplikace, ty má bez omezení

Příspěvek upraven 16.07.20 v 10:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13035
16.7.20 10:52

@SibyllaTrelawney
Moje dcera má povolené 2 hry najednou. Tak mu sniž počet her

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43966
16.7.20 10:58
@SibyllaTrelawney píše:
@Netopirek Tak jistě, že to filtruju. Jako nemá jich 30, spíš do 10, reálně používá tak 4. Ale i to dá v součtu hodně, pokud by bylo povoleno tŕeba 15 minut denně, i ty 4 hry dají celkem hodinu.Odpovídám taky, i když jsi reagovala na AnastazieB

A to je taková katastrofa, že stráví dítě hodinu denně hraním her?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 11:04

@lucenka Tak jako je to dost, pokud by ještě hledala něco na internetu apod., tak by se ten čas sčítal. pro mě by bylo ideální, kdyby třeba na hry měla 20 minut ( dle vlastního výběru), na internet třeba 40 ať nežeru, pak jí to vyplo a už mohla jen volat a psát sms, pokud by potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama