Rodičovská na první dítě po porodu druhého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
llida
Kecalka 468 příspěvků 21.07.19 22:06
Rodičovská na první dítě po porodu druhého

Prosím zkušenější o info… jak je to s pobiraním rodičovské ( tu pobiram ja) na starší dítě, kdyz probehne porod mladšího a manžel nastoupí na mateřskou ( me ji nedaji). K jakému datu mi ukončí pobíráni rodičovské na starší? K porodu nebo k době začátku pobírání mateřské manželem nebo dávky poběží současně do vyčerpání 220tis rodicovske :nevim: dekuji

Reakce:
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 21.07.19 22:19

@llida Obě dávky současně brát nelze. Rodičovský příspěvek sami od sebe neukončí, musíš si ho zrušit. Pokud to neuděláš, budeš muset vracet to co jsi dostala navíc. Ovšem ke kterému dni ho zrušit neporadím, manžel může nastoupit na mateřskou až po šestinedělí, ale nevím tedy jestli lze do to doby brát rodičovský příspěvek na starší dítě, nebo jestli ho musíš zrušit, začít brát na mladší po porodu a po 6 týdnech to pozastavit a manžel nastoupí na mateřskou. Asi se budeš muset zeptat na úřadu práce.

KamisB
Kelišová 6936 příspěvků 21.07.19 22:23

Pokud nemáš na PPM nárok a na MD jde pak manžel. Tak RP dostáváš ode dne narození mladšího dítěte na to mladší. Tudíž dnem porodu končí čerpání prvního RP na starší dítě.
RP jde čerpat vždy jen na nejmladší děcko v rodině.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 21.07.19 22:33
@KamisB píše:
Pokud nemáš na PPM nárok a na MD jde pak manžel. Tak RP dostáváš ode dne narození mladšího dítěte na to mladší. Tudíž dnem porodu končí čerpání prvního RP na starší dítě.

Taky si myslim, ze to bude takto.

P4ja
Extra třída :D 10611 příspěvků 21.07.19 22:38
@KamisB píše:

A musí si o něj zažádat a nebo to.lze až po skončení mateřské manžela?

PaníBovaryová
Kelišová 5139 příspěvků 21.07.19 23:16

Ukonci ti to k poslednimu dni mesice predchazejicimu mesici, ve kterem porodis.
Takze kdyz porodis 21.7. - ukonci ti rodicak na prvni dite k poslednimu cervnu a za cervenec cerpas uz na druhe dite.

Lendeš
Kelišová 6642 příspěvků 22.07.19 05:41

Je to jak píše @PaníBovaryová Ale rodičák na mladší klidně můžeš začít pobírat až po vyčerpání manželovy PPM. Záleží na tobě, jestli se ti chce vyřizovat už po porodu na tu chvíli a pak hlásit nástup manžela na PPM.

llida
Kecalka 468 příspěvků 22.07.19 07:47

Dekuji vsem za odpovedi, tak nejak jsem si to myslela, ze rp mi bude porodem koncit :) i kdyz by se mi libila ta varianta 2 davek soucasne, na me rp a na manzela materska :mrgreen:

P4ja
Extra třída :D 10611 příspěvků 22.07.19 08:03
@llida píše:
Dekuji vsem za odpovedi, tak nejak jsem si to myslela, ze rp mi bude porodem koncit :) i kdyz by se mi libila ta varianta 2 davek soucasne, na me rp a na manzela materska :mrgreen:

Nejde to :) ale zase to vem tak, že RP je přesně daný, takže bys stejně víc peněz nedostala.

Váš příspěvek
Reklama