Rodičovská - navýšení a těhotenství

892
11.7.13 16:42

rodičovská-navýšení a těhotenství

Ahojte, má pár dotazů. Jsem na rodičovské a beru 7000Kč. Teď jsem těhotná a chtěla bych si ji na těch pár měsíců zvýšit, co k tomu potřebuju za dokumenty? A ještě-měla jsem smlouvu na dobu určitou do srpna 2011,takže teď asi nemám nárok na mateřskou že? Kdy tedy nastoupím na další rodičovskou, ode dne narození dalšího dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25130
11.7.13 17:16

@PavluškaH já si byla zvýšit rodičák a nepotřebovala jsem nic, jen jsem tam přišla, řekla jsem, že chci aby mi chodilo maximum co jde, podepsala a zase jsem šla dom :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
892
11.7.13 17:27

@Reinka super,tím líp. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
11.7.13 17:55

Taky jsem nic nepotrebovala. Vyplnis tam nejaky papir a v pripade, ze jsi m ela vysi platu dost vysokou, tak ti rodicak muzou zvysit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
11.7.13 18:06

Ahojky, já taky tohle budu nejspíš řešit..Pobírám rodičák 7600 a mám ho mít až do května 2014. Smlouvu jsem měla na dobu určitou a v březnu by se mělo narodit druhé mimi. Nevíte jde udělat to, že zajdu na sociálku aby mi těch zbytek peněz nějak rozvrhly, aby nepropadly? to je teda období 3 měsíců.

A nevíte jak je to teda s rodičákem na druhé? kdy žádat, jak dlouho trvá než pak přijde? budu žádat přes manžela, abych si mohla vybrat na jak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
11.7.13 18:17
@Káťa.21 píše:
Ahojky, já taky tohle budu nejspíš řešit..Pobírám rodičák 7600 a mám ho mít až do května 2014. Smlouvu jsem měla na dobu určitou a v březnu by se mělo narodit druhé mimi. Nevíte jde udělat to, že zajdu na sociálku aby mi těch zbytek peněz nějak rozvrhly, aby nepropadly? to je teda období 3 měsíců.A nevíte jak je to teda s rodičákem na druhé? kdy žádat, jak dlouho trvá než pak přijde? budu žádat přes manžela, abych si mohla vybrat na jak dlouho.

Rozhodný je, žes měla platnou smlouvu, nebo jsi byla v ochranné lhůtě, v době nástupu na mateřskou… Pokud jsi měla dostatečně vysokej příjem na zvýšení, zvýšit můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
11.7.13 18:24

@Seizdra aha..no když jsem nastupovala na mateřskou, byl březen 2011 a smlouvu jsem měla do června 2011..co z toho tedy pro mě vyplývá? já se v tom nějak ztrácím..u prvního jsem brala klasicky mateřskou půl roku a pak jsem přešla na rodičák..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
11.7.13 18:40

To uz tedka nezalezi, ze nemas smlouvu, normalne pujdes na pracak, kde zazadas o zvyseni na maximum. Jediny tedy nebudes mit narok na PPM, kdyz uz ti skoncila smlouva. novy rodicak budes brat od data porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
11.7.13 19:48

Se z dovolením svezu na dotazu: mám RD 7100,– naplánovanou do 11/2014, ale chci se vrátit do práce dřív, nejlíp od 12/2013 na plný úvazek, ale do jiné práce. Převedu si tedy peníze na nejvyšší možnou, to jak jsem pochopila výše by neměl být problém + dám výpověď ve staré práci? Pochopila jsem to dobře? :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
11.7.13 20:36

@cell tak,tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
11.7.13 21:14
@Káťa.21 píše:
@Seizdra aha..no když jsem nastupovala na mateřskou, byl březen 2011 a smlouvu jsem měla do června 2011..co z toho tedy pro mě vyplývá? já se v tom nějak ztrácím..u prvního jsem brala klasicky mateřskou půl roku a pak jsem přešla na rodičák..

Rozhodný je, že v době nástupu na mateřskou jsi měla platnou smlouvu, nebo jsi byla v ochranné lhůtě (180dní od skončení prac. sml.). V tvým případě platí to první, měla jsi v době nástupu smlouvu, takže ano, můžeš jít na pracák a navolit si čerpání nejvyšší možné částky. Ta je 70% z tvé hrubé mzdy, ale je tam nějaký strop, tuším 11500,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama