Rodičovská vs. snažení se o druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 21:21
Rodičovská vs snažení o druhé dítě

Ahojky maminky, mám skoro tříletého chlapečka a teď se snažíme o druhe, v listopadu mi končí rodičovská a já nevím jak to udělat když se to do té doby nepodari, za prvé do práce se vrátit nechci jak z náročnosti ženský tam tahají těžké krabice a sudy a pracuje se mezi kyselinama, a kvůli tomu že pokud bych pak za měsíc dva otěhotněla tak ze mě nebudou mít radost, tak se ptám půjde si to prodloužit třeba jen o pár měsíců než se to povede a půjde to když už mi tam zbývá tak tři čtyři měsíční výplaty to rozdělit ještě do dalších výplat navic, a když si to prodloužim a povede se to za chvíli půjde to zas vrátit? co byste dělali? vím že je čas do listopadu ale už se snažíme tři měsíce a nic kdybych teď otěhotněla tak půjdu rovnou na rizikové protoze u nás nemůžou delat těhotné ženy děkuji moc za rady a kdyby ste dali ještě nejakou zázračnou radu jak na to myslet že to nejde taky budu ráda. Děkuji za odpovědi

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pidulka1991
Závislačka 3995 příspěvků 09.08.19 21:24

RD si můžeš prodloužit do 4let věku dítěte. Myslím, že minimální částka je 50kc, když to změnís, tak další změnu můžeš udělat za 3 měsíce.

Russet
Neúnavná pisatelka 18326 příspěvků 09.08.19 21:26
@Anonymní píše:
Ahojky maminky, mám skoro tříletého chlapečka a teď se snažíme o druhe, v listopadu mi končí rodičovská a já nevím jak to udělat když se to do té doby nepodari, za prvé do práce se vrátit nechci jak z náročnosti ženský tam tahají těžké krabice a sudy a pracuje se mezi kyselinama, a kvůli tomu že pokud bych pak za měsíc dva otěhotněla tak ze mě nebudou mít radost, tak se ptám půjde si to prodloužit třeba jen o pár měsíců než se to povede a půjde to když už mi tam zbývá tak tři čtyři měsíční výplaty to rozdělit ještě do dalších výplat navic, a když si to prodloužim a povede se to za chvíli půjde to zas vrátit? co byste dělali? vím že je čas do listopadu ale už se snažíme tři měsíce a nic kdybych teď otěhotněla tak půjdu rovnou na rizikové protoze u nás nemůžou delat těhotné ženy děkuji moc za rady a kdyby ste dali ještě nejakou zázračnou radu jak na to myslet že to nejde taky budu ráda. Děkuji za odpovědi

A přeřadit na jiný typ práce nelze? Je to překážka na straně zaměstnavatele.

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 09.08.19 21:27
@Pidulka1991 píše:
RD si můžeš prodloužit do 4let věku dítěte. Myslím, že minimální částka je 50kc, když to změnís, tak další změnu můžeš udělat za 3 měsíce.

A jde to zvýšit třeba jen o tři měsíce? Nebo musím celý ten rok do čtyř let malyho

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 09.08.19 21:28
@Russet píše:
A přeřadit na jiný typ práce nelze? Je to překážka na straně zaměstnavatele.

V celém skladu jsou kyseliny a ten můj úsek je jediný pro ženy

Russet
Neúnavná pisatelka 18326 příspěvků 09.08.19 21:31
@sprajtka píše:
V celém skladu jsou kyseliny a ten můj úsek je jediný pro ženy

Překážka na straně zaměstnavatele znamená, že on ti má buď dát jiné místo nebo jsi doma. Ale ženy se rády nechávají zbytečně vmanévrovat do neschopenky.
Já bych si našla jinou práci. Snažit se můžete klidně dva roky, co ty víš :nevim:

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 09.08.19 21:33
@sprajtka píše:
A jde to zvýšit třeba jen o tři měsíce? Nebo musím celý ten rok do čtyř let malyho

Klidně jen o 3 měsíce.

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 09.08.19 21:33
@Russet píše:
Překážka na straně zaměstnavatele znamená, že on ti má buď dát jiné místo nebo jsi doma. Ale ženy se rády nechávají zbytečně vmanévrovat do neschopenky.
Já bych si našla jinou práci. Snažit se můžete klidně dva roky, co ty víš :nevim:

Tak já byla na nemocenské i s mým prvním synem a myslela sem že budu i teď a až bude druhý velký vrátím se tam

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 09.08.19 21:35
@P4ja píše:
Klidně jen o 3 měsíce.

Takže když si to v listopadu prodloužím o tři měsíce a placnu pořadí se to v prosinci tak mi to poběží do února a pak můžu normal nastoupit na nemocenskou než se to marodí?

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 47591 příspěvků 09.08.19 21:36

Jedna věc je volno v práci, druhá peníze. V práci ti musí držet flek do tří let věku dítěte, můžeš být doma dále na neplaceném volnu, pokud s tím bude zaměstnavatel souhlasit. Peníze si můžeš do čtyřech let věku dítěte rozložit jak chceš, otázka jenom, k čemu to, protože v součtu budeš mít pořád stejně a vliv na to, kdy se máš vracet do práce, to žádný nemá. Můžeš být doma a RP už nepobírat nebo naopak ještě chodit do práce a RP ještě pobírat.
To, zda můžeš/nemůžeš v dané práci pracovat jako těhotná, je dáno zákonem a je to mezi tebo a zaměstnavatelem, nikoliv doktorem.

Pidulka1991
Závislačka 3995 příspěvků 09.08.19 21:38
@sprajtka píše:
A jde to zvýšit třeba jen o tři měsíce? Nebo musím celý ten rok do čtyř let malyho

Jak chceš, jen je těm věkový limit do max ;)

Lilith_S
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 09.08.19 21:42
@Pidulka1991 píše:

Do 4 let může protáhnout RP. RD si musí domluvit v práci, pokud nahlásila, že se chce ve 3 letech dítěte vrátit.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8450 příspěvků 09.08.19 21:43

@Pidulka1991 to píše blbě :lol: dovolenou v práci nelze, ta je max do třetích narozenin dítěte. Musíš řešit se zaměstnavatelem… Výpověď nebo neplacené volno nebo nastoupit. Nezávisle na tom pobiras příspěvek a ten lze až do 4 let, ale klidně jen 38 měsíců. Kdybys nebyla anonym doporučim ještě něco :P

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 09.08.19 21:46
@sprajtka píše:
Takže když si to v listopadu prodloužím o tři měsíce a placnu pořadí se to v prosinci tak mi to poběží do února a pak můžu normal nastoupit na nemocenskou než se to marodí?

No otázka je, jestli ti to v práci takhle vezmou. Po třech letech dítěte už ti nemusí prodloužit rodičovskou a řeší se to neplaceným volnem, ale musí ti ho schválit zaměstnavatel. A z toho podle mě na neschopenku jít nemůžeš. Resp. PN si asi můžeš nechat napsat, ale peníze mít nebudeš.

A jinak RP můžeš pobírat i v práci.

Příspěvek upraven 09.08.19 v 22:13

Káťa19
Extra třída :D 14323 příspěvků 2 inzeráty 09.08.19 22:01

@sprajtka prodlouzit si penize muzes klidne jen o tri mesice, ale…
zamestnavatel uz ti nemusi drzet misto, z zákona jen tři roky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama