Rodičovské příspěvek - Kdy přijde? Přijde zpětně?

23.3.17 07:52

Rodičovské příspěvek - Kdy přijde? Přijde zpětně?

Ahoj, mám dotaz. Dcera se narodila 28.1.2017, o rodičovský příspěvek jsem žádala až 16.3.2017 (Problém s RL, nemoc), mateřskou jsem nepobírala. Chci se zeptat:

1. Mám nárok na rodičovský příspěvek za leden?
  2. Za jak dlouho ode dne podání přijde první rodičovský příspěvek?
  3. Když mi přijde až v dubnu, tak mi tedy přijde 21.000,– (Má výše příspěvku je 7.000,–) a to za měsíce leden, únor, březen nebo o předešlé měsíce přijdu?
  4. Žádám i o přídavek na dítě, ten mi také doplatí zpětně od ledna nebo dostanu pouze jeden, první až v dubnu?

Předem děkuji za odpověd. :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10325
23.3.17 08:23

Resim tedka stejny problem :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10325
23.3.17 08:25

Ale narok na rodicak za leden narok mas, mala se mi narodila 28.2. a za unor by mi to taky melo prijit, to mi rikala pani urednice a pak normalne i za brezen. Jen nevim, zda mi v dubnu prijdou penize i za ten mesic.. prece jen by to bylo tech 22 tisic, coz nevim, zda vyplaci rovnou 3 davky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 09:15

Děkuji za odpoved, jsem rada, ze mi uznají i ten leden. Přeci jen se ted hodí každá koruna navíc. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7568
23.3.17 10:07

V žádosti jsi vyplňovala od jakého data žádáš o RP, takže pokud jsi vyplnila lednové datum, dostaneš RP i za leden. Na vyřízení mají 30 dnů a pak taky záleží, kdy mají výplatní termín. Klidně ti může přijít RP za 3 měsíce najednou nebo to stihnou vyřídit dřív a dostaneš nejdřív dohromady za leden a únor a pak v normálním výplatním termínu za březen…to už záleží na konkrétním úřadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama