Rodičovský příspěvěk 2013, co a jak

22.7.13 09:44

Rodičovský příspěvěk 2013 co a jak

Ahoj holky v pátek bude malému 11 týdnů. Pobírám mateřskou 7230kč. Kam pro rodičák, co s sebou, jak dlouho dopředu tam musím jít. chci to na 3 roky. Musí se doložit plat manžela?? V životě jsem dávky ze sociálky nepobírala, nevim jak na to :nevim: děkuji za rady a pomoc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3472
22.7.13 09:49

@jediný andílek zajdi si na pracák, dostaneš tam veškeré info i papíry na vyplnění. Také Ti řeknou jestli žádat přes otce nebo na tebe dle příjmů. Myslím, že tam dostaneš nejlepší informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
22.7.13 09:49

Pro rodičák jsem si šla na sociálku. Dokládala jsem moje příjmy a info o otci, rodný list dítěte a naše občanky. Mělo by stačit tam jít měsíc předem, aby se nestalo, že budeš bez peněz. Maj na schválení 30 dnů. Ale oni ti tam všechno řeknou. Daj ti lejstra a poradí ti. :) pokud by nebyl přítel čech, je to běh na dlouhou trať. Prckovi je 8 měsíců a stále jsem bez rodičáku :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 09:52

@mejdylko měsíc před to bych pomalu už naklusala. :mrgreen: moc díky holky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.7.13 09:58

Pokud chceš na 3 roky, tak plat manžela dokládat nepotřebuješ, na to ti stačí ten tvůj..požádej si cca o 7100. oni se tě totiž nebudou ptát, na jak dlouho, ale kolik chceš brát. celkem máš 220000. a těch 7100 to vychází na měsíc do 3 let, když to máš po PPM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
22.7.13 09:59

@jediný andílek není za co, přeju pevný nervy.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 10:03

@slavuska1 teď jsem z toho blázen úplně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.7.13 10:11
@jediný andílek píše:
@slavuska1 teď jsem z toho blázen úplně

z čeho? :lol: rodičovský příspěvek je pro všechny celkově stejný k vyčerpání je 220000. a ty si můžeš jen vybrat, jak dlouho ho chceš pobírat, resp zvolíš s měsíční částku, tu ti budou posílat tak dlouho, než vyčerpáš 220000. když chceš do 3 let, tak potřebuješ cca na 31 měsíců, (31m RP a cca 5 PPM) tak to vychází kolem těch 7100 každý měsíc. nebo si můžeš vzít o něco víc, nebo o něco míň, a brát to o pár měsíců dýl nebo míň, jak potřebuješ. když mají maminky možnost zůstat z práce doma déle než ty 3 roky(po domluvě), tak si třeba často berou RP do srpna, kvůli školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 10:15

@slavuska1 ahaaa a já myslela že na tom budu lépe než s mateřskou. zlatá stará varianta kdy se bralo 7600 po tři roky a nazdar. :cert: a to ke všemu zrušili i porodný na první miminko :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71409
22.7.13 10:17

@jediný andílek Porodný na první dítě zrušeno není, akorát je podle příjmů… a nevidím důvod proč měla být 3 letá variant výhodnější než ty ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 10:22

@j.a.n.i1 zrušený není tzv pro sociální případy, aty pak nechápu proč si pořizují miminko, když to stojí 2 krát víc.
My s partnerem dokupy by jsem musely brát 15 000 hrubého aby jsem dosáhly na porodné. Což když spočtnu náklady na malého a domácnost, tak by jsem si mimčo ani nemohly naplánovat, ptž by jsem se asi musely jít pást.
Co jsem jukala na net tak rodičovská v roce 2011 byla na 3 roky 7600.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71409
22.7.13 10:23

@jediný andílek Ano, byla a právě byla výrazně výhodnější než 2 a 4 letá, teď jsou všechny stejné, což je podle mě správné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.13 10:27

@j.a.n.i1 to ano, jen jsou tim bity maminky, které nemají babičky na hlídání, 2leté děti do školky nevemou. 3letá rodičovka je takový standard, dává si ji hodně maminek. Měli to nechat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
22.7.13 10:31

Ahojky, na stránkach úradu práce je myslím uvedené, že RP je možné poberať na rok, dva, tri alebo štyri. Len si musí človek vybrať, ktorá varianta je pre danú rodinu najrozumnejšia. Ak ale človek poberá invalidný dôchodok, môže poberať len variantu na štyri roky a nemá nárok na materskú ak nikde pred tým nepracoval. Mňa by ale zaujímalo ako to je, ak je otec Čech a mama Slovenka s prechodným pobytom v CR ako to mám ja. Dá sa rodičák napísať i na otca? Ďakujem za odpovede. Prípadne, ak to sem nepatrí, napíšte mi tému, kde sa na tieto veci spýtať vo fóre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71409
22.7.13 10:37

@jediný andílek A proč jsou na tom bity maminky, které nemají hlídání, jako že už nedostanou víc, než ty, které si nějaké hlídání najdou 8o to je zvláštní logika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama