Rodičovský příspěvek 2018 - bez nároku na MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanabenešová
Povídálka 30 příspěvků 24.04.18 10:56
Rodičovský příspěvek 2018 - bez nároku na MM

Dobrý den, ráda bych se optala, jestli by se tu někdo nenašel, kdo by mi poradil ohledně změn RD 2018. Bohužel nebudu mít nárok na MD a od května musím na úřad práce. Ráda bych se optala na pár věcí. Někde jsem vyčetla, že nyní si již mohu vybrat i kratší RD než je 4roky, tam však tápu s částkou? Někde se píše, že minimum je 7600,–kč, ale pokud už mám něco odpracováno, tak to také platí nebo lze RD si nechat vypočítat i z manželova příjmu? Mám v tom opravdu zmatek. Děkuji za jakoukoliv radu.

Reklama

Reakce:

malekote2131
Kecalka 106 příspěvků 24.04.18 12:11

Tak to by mne taky zajimalo… Ja vzdy pracovala na dohodu jestli mam taky narok na nejake penizky.

bjitka123
Nováček 8 příspěvků 24.04.18 12:34
@hanabenešová píše:
Dobrý den, ráda bych se optala, jestli by se tu někdo nenašel, kdo by mi poradil ohledně změn RD 2018. Bohužel nebudu mít nárok na MD a od května musím na úřad práce. Ráda bych se optala na pár věcí. Někde jsem vyčetla, že nyní si již mohu vybrat i kratší RD než je 4roky, tam však tápu s částkou? Někde se píše, že minimum je 7600,–kč, ale pokud už mám něco odpracováno, tak to také platí nebo lze RD si nechat vypočítat i z manželova příjmu? Mám v tom opravdu zmatek. Děkuji za jakoukoliv radu.

Po porodu je třeba zažádat ó rodičovský příspěvek, při podávání žádostí vyplnit, kolik Kč nebo na jak dlouho RD chcete. Máte nárok na 220 000,–, nejrychlejší výběr je možný během 6ti měsíců, maximální 4roky. Já jsem paní řekla, do kdy chci RD pobírat, ona vypočítala, kolik to bude měsíčně.7600,– je to do 3 let věku dítěte, pokud jste neměla narok na PPM, tak je to do 2,5 roku. Také jsem to řešila, mám nastaveno do 3 let a pobiram 5 700,– s tím, že jsem dva měsíce pobírala ještě postaru. Současně žádate ó porodné a příspěvky na dítě. Snad jsem Vám pomohla. :)

hanabenešová
Povídálka 30 příspěvků 24.04.18 17:43
:-(

@bjitka123

No, měla bych jít na úřad už ve čtvrtek, potřebuji aspon 7600,–kč/měsíčně. Nárok na porodné nemám, kvůli tomu, že manžel je podle tabulky dost bohatý, což nepochopím :-( Jak to tak vypadá, tak po šestinedělí budu chodit na noční třeba do MC Donalds, abych ten příjem trochu zvedla, ale to už je jiná. Děkuji za informace. Hezký den :-)

bjitka123
Nováček 8 příspěvků 25.04.18 09:13

Zkuste přesto podat žádost, taky jsem myslela, že nic nedostanu a priklepli nám porodné i přídavky! Hodně štěstí! :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Před soudem, ale stylově! Tereza pojala aféru s heroinem jako vlastní exhibici

Česká pašeračka Tereza se v Pákistánu během úterý dostavila k dalšímu soudu,... číst dále >

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama