Rodičovsky přispěvěk 2020 - jak na něj

7.1.20 22:50

Rodičovsky přispěvěk 2020 jak na něj

Ahoj holky, čekám mimčo v únoru a jelikož jsem otěhotněla po škole od září jsem na pracáku a nic nepobírám. A chtěla bych se zeptat jak si zažádat o rp a kdy? A ještě jestli potřebuji potvrzení z gynekologie? Jsem těhotná poprvé. Předdm děkuji za odpovědi a rady. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7872
7.1.20 23:06

O rodicak si půjdeš zažádat po porodu s rodným listem dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16159
7.1.20 23:11

@Pandys1314 až budeš mít rodný list dítěte tak zajdes na úřad práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13659
8.1.20 08:46

Já mám teda taky nárok jen na rodičak, protože jsem OSVČ, ale na socialce mi řekli, že stejně musím zažádat o PPM, počkat, až mi ji zamítnou, a po porodu jít na UP s žádostí o rodičák :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.20 08:41

Děkuji moc za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.20 22:37

Ahoj, doufám, že se tu konečně dozvím odpověď na moje otázky. Rodičák mám do 3let dítěte( do dubna 2021).Kdy mám nastoupit do práce-v březnu nebo v dubnu? Četla jsem, že chodi,,výplata,, za předchozí měsíc, tak když jsem si teď přes dopis na ÚP zvedla rodičovskou OD 2.2020 tak dostanu v únoru to samé co v lednu? Psala jsem to e-mailem na ÚP a opsali jen nějakou vyhlášku o RD a příspěvku. Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.20 22:44

@Michaela3012 rodičovský příspěvek můžeš vyčerpat klidně dřív a být dále na rodičovské dovolené. Do práce nastupuješ druhý den po narozeninách, kdy jsou dítěti 3 roky, pokud se se zaměstnavatelem nedohodneš jinak.

A jestli máš zvýšeno od února, tak první zvýšená částka přijde v březnu.

• Citovat
  • Nahlásit
11.1.20 23:16

Jo tak to se po…Nevadí a když to mám spočítaný do dubna 2021,tak peníze dostanu ještě 15.dubna nebo v březnu naposled? a kdy si můžu žádat o další změnu výše rodičovské-teď za 3měsice takže v březnu nebo když mám zadost od února tak v dubnu? Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.20 23:18

A myslíš, že kdybych tam zašla v pondělí osobně, tak bych to mohla změnit na ten leden?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9268
12.1.20 04:39
@Michaela3012 píše:
Ahoj, doufám, že se tu konečně dozvím odpověď na moje otázky. Rodičák mám do 3let dítěte( do dubna 2021).Kdy mám nastoupit do práce-v březnu nebo v dubnu? Četla jsem, že chodi,,výplata,, za předchozí měsíc, tak když jsem si teď přes dopis na ÚP zvedla rodičovskou OD 2.2020 tak dostanu v únoru to samé co v lednu? Psala jsem to e-mailem na ÚP a opsali jen nějakou vyhlášku o RD a příspěvku. Díky za odpověď

Pokud jsi do žádosti o zvýšení napsala, že to chceš od února, tak změněný příspěvek přijde v březnu a další změnu můžeš udělat od května (výplata v červnu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.20 09:19

Děkuju mockrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.20 09:29

A ještě prosím…dceři budou 20.dubna 2roky a budu ji hlásit do školky(školek).V září ji budou 2,5 roku a to bych chtěla být s ní ještě doma a nastoupila by až v lednu a já třeba v březnu do práce. Vybrané školky maj nástup po celý rok.Ale co když mi jí nevezmou ani do jedný a já v dubnu musim jít(po 3letech)do práce. Kdy se dávají přihlášky na soukromou školku? taky v dubnu? předem děkuji za odpověd. A jste tu skvělý. Polopatě všechno vysvětlíte. Moc si toho vážím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
26.1.20 18:36
@Ba-stet
@Ba-stet píše:
Já mám teda taky nárok jen na rodičak, protože jsem OSVČ, ale na socialce mi řekli, že stejně musím zažádat o PPM, počkat, až mi ji zamítnou, a po porodu jít na UP s žádostí o rodičák :think:

Ahoj, jsem nezaměstnaná, žádnou podporu nepobírám - tedy na PPM nemám nárok. Chápu to správně tak, že nejdříve musím požádat o PPM a pak až o rodičák až se malé narodí? Jaké „papíry“ tedy potřebuji k žádostem? Moc děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13659
26.1.20 19:23
@AkMa píše:
@Ba-stetAhoj, jsem nezaměstnaná, žádnou podporu nepobírám - tedy na PPM nemám nárok. Chápu to správně tak, že nejdříve musím požádat o PPM a pak až o rodičák až se malé narodí? Jaké „papíry“ tedy potřebuji k žádostem? Moc děkuji. :srdce:

Abych pravdu řekla, vůbec se v tom nevyznám, takže se raději ještě zeptej na sociálce (nebo na UP, jestli se tam chodíš hlásit). Každopádně mně na „obvodní“ pražské sociálce (nebo jak to říct) řekli, že gynekolog mi dá žádost o PPM, tu odešlu na „hlavní“ sociálku a počkám na zamítnutí. Po porodu pak musím jít s tím zamítavým dopisem (nevím, zda budou součástí další papíry) a rodným listem dítěte na ÚP a tam požádám o rodičák. Nikdy předtím jsem o tom neslyšela, je to trochu jako u blbých, ale od 1.1. se mění docela hodně pravidel a administrativy kolem těhotných, tak to bude asi tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.20 09:22

Ahoj holky, taky bych měla dotaz k rodičovskému příspěvku - beru ho na starší dítě, ale v květnu nastupuji na MD s druhým dítětem, tak jej i při maximální nastavené vyši nestíhám vybrat celý - jde ještě nyní v průběhu čerpání nastavit výši RD podle platu otce dítěte? A kdyby to šlo - tak se pak RD vyplácí otci dítěte, nebo záleží na dohodě rodičů? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat