Rodičovský příspěvek 2021 bez denního vyměřovacího základu

8
11.2.21 22:11

Rodičovský příspěvek 2021 bez denního vyměřovacího základu

Ahoj holky, chci se zeptat…
Na PPM nárok nemám, tak v červnu po narození mimča půjdu na úřad žádat o rodičovský příspěvek.
Teď k tomu důležitému, jako nezaměstnaná musím i tak dokládat formulář o denním vyměřovacím základu nebo podám žádost bez něj? Jde to?
A délka rodičáku? Můžu si vybrat?
Přečetla jsem vše možné a info se docela rozchází, budu ráda za rady ;) díky a hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Dinocco
11.2.21 22:14

A není nejlepší zavolat si na úřad, kde o tom mají informace a poradí ti, co si tam máš vzít s sebou a co budeš potřebovat? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
9029
11.2.21 22:14

Musís doložit potvrzení, že nemáš nárok na PPM. Nevolis si délku, ale částku kterou budeš měsíčně čerpat. Ty můžeš max 10tis měsíčně, případně min pokud by jsi ho chtěla na delší dobu. Pokud by jsi chtěla víc, jde případně přes vymerovaci základ otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
11.2.21 22:18

@JancaS84 Nemusi dokladat vubec nic, pouze zaskrtne, ze nema narok na ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
11.2.21 22:22

@Dinocco 2 dny volám bez odezvy 😂 asi doba covidová :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8458
11.2.21 22:22

@Anemag nemusis nic dokladat a muzes si vybrat libovolnou castku mezi 50-10000,– podlr toho, jak dlouho to chces pobirat. Max na 4 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 22:23

@Anemag ja být Tebou si zavolám. Psané informace mi přišly všechny strašně zamtečné a to i ty informace, které jsme dostala tady na emiminu :D

Já jsem musela volat asi na 11× ale trpělivost růže přináší a já díky tomu měla vše vyplněné dobře :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
11.2.21 22:25

@j.a.n.i1 děkuji za info 🙂 Šlo mi pak o délku rodičovského příspěvku na 3 nebo 4 roky, maximálně bych to vyřešila přes chlapa, pokud to ale není nutné a zvolím si 36 měsíců i bez jeho vyměřovacího základu tak je to jednodušší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
11.2.21 22:29

@HelenaChrenova ano, až se někdy dovolám budu spokojená i já :P bohužel zatím bez úspěchu… A nějak jsem se do toho hledání tak zabrala že mi to nedalo a napsala jsem i zde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
11.2.21 22:37

@Anemag
To mi ani neříkej.. Taky mě za pár měsíců bude čekat různé papírování.. :D Přeji teda hodně štěstí s dovoláním se tam ;)

• Citovat
  • Nahlásit
76778
11.2.21 23:15

@Anemag Jojo, do 10 000,– měsíčně můžeš sama, takže pokud chceš 36 měsíců, tak zcela v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat