Rodičovský příspěvek a jeho snížení

balabab
12.7.13 12:49

rodičovský příspěvek a jeho snížení

Dobrý den, chci se zeptat protože jsem se dnes dozvěděla, že je částka rodičovského příspěvku k vyplácení 220 000 Kč. Mám rodičovský příspěvek 7600,šla jsem z rodičáku na další rodičák, takže žádný nárok na mateřskou jsem neměla, ani jsem jí nepobírala a teď mi kamarádka říkala, že budu pobírat tedy těch 7600 Kč jen 2,4 roku. Dávala jsem si to automaticky stejně jako jsem to měla u první dcery, takže by mě nenapadlo, že bych dalších 8 měsíců měla být bez příjmu. Jak mám postupovat tedy pro snížení rodičovského příspěvku, když ho chci pobírat celé tři roky? stačí to odeslat poštou tištěné písemně, nebo to musím vepsat na nějaký formulář? Máte někdo prosím zkušenost? Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7633
12.7.13 12:51

Určitě lze měnit výši rodičovského příspěvku, a to myslím každé tři měsice… Zašla bych si na úřad osobně. S mateřskou je to asi 7100.- a bez mateřské okolo 6100.-/měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
12.7.13 12:54

@balabab ahoj to nechapu, ja take prechazela z rodicaku na rodicak, a tenkrat me nic nekratily, normalne jsme mela zas na tri roky,..ty jsi teda byla predtim nezamestnana??chapu to spravne??nebo jak to myslis…ja mam tri deti, a narok na materskou jsem mela, ale nekratily me to 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7633
12.7.13 13:01

@janape, pokud máš zaměstnání a nevypršela smlouva, tak by jsi měla mít nárok i na mateřskou. Já jsem měla mateřskou i u druhého dítěte. Pak jsem nastupovala na rodičák, zvolila si částku 7100,–., což vychází do tří let věku dítěte…
Pokud není nárok na mateřskou, tak částka do tří let věku dítěte činí kolem 6100.-…Výše této částky se dá měnit po třech měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
balabab
12.7.13 13:11

S dcerou jsem byla na mateřské 3 roky, druhá dcera se mi ale narodila 2 měsíce po tom co mi zkončil RP na první dceru, takže jsem mezi tím byla 2 měsíce na ÚP. Poté mi bylo sděleno, že nemám nárok na tříletou variantu, takže jsme dělali volbu na manžela a teď mám RP na tři roky. Dceři už je 9 měsíců, a po tuto dobu jsem pobírala RP 7600 Kč. Nevěděla jsem ale, že se snižovala částka vyplácení na 220 000 Kč takže ať počítám jak počítám, na celé tři roky by mi to nevystačilo, takže bych to od těď chtěla změnit na cca 5600 Kč do tří let věku druhé dcery. Stačí napsat tedy jenom žádost a odeslat to tam? Moc se mi tam nechce osobně po minulé zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
2206
12.7.13 13:42
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
balabab
12.7.13 14:12

Moc děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
2206
12.7.13 14:17

@balabab jen vyplníš, napíšeš jakou výši a od kdy. nevím zda jde poslat jen elektronicky (podpis?) nebo musíš vytisknout a donést na poštu ev. podatelny UP (ta bývá bez front)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
balabab
12.7.13 16:32

Děkuju za radu, to už dám dohromady. Právě jsem nevěděla jestli na to je nějaký formulář nebo stačí jen sepsat nějakou žádost v ruce. Zapomněla jsem holt, že v česku mají formuláře snad na všechno :)

• Nahlásit
  • Citovat
5970
28.2.14 10:47

Ahoj, se změnou výše rodičáku mám zkušenosti, chci se jen zeptat, zda lze vyplněnou a vytištěnou žádost zaslat na příslušný úřad poštou, nebo je nutné osobní vyřízení. Díky za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
929
28.2.14 11:01

@LLLL Muzes to poslat postou, v lednu jsem resila to same a jde to jak postou, tak osobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
28.2.14 11:51
@Radulaaa píše:
@LLLL Muzes to poslat postou, v lednu jsem resila to same a jde to jak postou, tak osobne.

super, dekuju, mam to na svuj urad trosku z ruky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama