Reklama

Rodičovský příspěvek a práce manžela v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 14:42
Rodicovsky prispevek a prace manzela v Nemecku

Maminky co zijete v CR ale manzel pracuje v Nemecku, poradite? Zazadali jste si po vyplaceni rodicovskeho prispevku v Nemecku tzv. Elterngeld pak o cesky rodicovsky prispevek? Popr. pokud jste s prckem doma, o jaky prispevek se da zazadat, krome kindergelt. Nasla jsem betreuunsgeld, ktery se vyplaci pro 2 a 3 lete deti, ktere nechodi do skolek. Ale nevim, zijeme v CR a manzel jen dojizdi. Dekuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 29.11.17 14:58

Já sice žiju v DE, ale mám pracovní poměr v CZ, takže je to to samé. Ano po vyplacení elterngeld ti doplatí CZ sociálka rodičák do výše 220 tis Kč. Kromě kindergeld je možné čerpat ten betreuungsgeld, ale pozor není to ve všech spolkových republikách. U nás v Baden-Wurttemberg je to zrušené, takže se poptat tam, kde budete žádat elterngeld. Jinak nic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 15:02

@JanulaM dekuji, jen se chci zeptat cetla jsem, ze se snad elterngeld ma po novem vyplacet na tri roky, mas s tim zkusenost? Nebo je to klasika 14 mesicu a pak teda rodicak v cr?

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 29.11.17 15:52

Po skončení moji mateřské jsme zadali o Elterngeld ten je myslím do roka a pak se zada o dalsi příspěvek a v roce a půl si můžeš zbytek nechat doplacet v CR, odectou ale to, co se vybralo v Německu..ale hodne štěstí s německými úřady je to na dlouho..na Kindergeld čekáme rok a na Elterngeld zatím 3 měsíce..celkove je rodicak do 3 let, po konci Elterngeld to dělá asi 150 E

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 29.11.17 17:42

Můžeš si to nechat vyplácet dva roky max. o třech letech jsem neslyšela, ale jistě to nevím. Já to mám do roka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 18:47

Muzu se jeste zeptat. Koukam na podminky elterngeld a vypliva mi z toho, ze ani na ne nemam narok nebo manzel. Manzel sice pracuje v nemecku, ale vice jak 30 hodin tydne a hlavne nema trvale bydliste v nemecku. Oba ho mame v cr a timpadem bych ani
ja nemohla zazadat o elterngeld. Nikdy jsem tam nepracovala. :nevim:

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 29.11.17 18:59

O tom nic nevím, přítel má normální pracovní úvazek, dělá tam 3.rokem, já dělala v Čr, skončila mi smlouva na určito a žádali jsme o Elterngeld. Chtěli po nás prohlášení o společné domácnosti nebo oddací list, děti musí žít na stejné adrese, vy nesmíte pracovat, musí být zažádáno o Kindergeld a pak chtěli výplatnice za rok předtím, než se děti narodili, danové přiznání a před týdnem nám ještě posílali dopis a tam chtěli vyplnit, jestli podnikáme atd..

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 29.11.17 18:59

Jo a trvalý bydliště máme v Čr..

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 29.11.17 19:00

Zkuste pročíst tady, je to v češtině http://www.germany.cz/…N%C4%9Bmecku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 19:11

@Martinka654 A zijete v Cr?

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 29.11.17 19:37

Asi máš pravdu, pokud nežiješ v DE, tak nárok nemáš, manžel může elterngeld pobírat, ale nesmí pracovat víc jak 30 hodin týdně a co odpracuje se mu strhne z elterngeld. Takže si normálně zažádej, oni ti to asi zamítnou a s tím zamítnutím na českou sociálku, že nemáš nárok a žádáš o výplatu v česku. Více info zde:

https://www.elterngeld.net/…nspruch.html

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 29.11.17 19:37

Ano, pokud nemáte někde úvazek, máte nárok na elterngeld, respektive manžel a budete ho pobírat vy, důležité je, aby jste žili s dětmi v jedné domácnosti..pokud tam on pracuje a odvádí pojištění..horší je to u těch agenturních, které třeba na vánoční svátky vyhodí a pak znovu zaměstnávají, ale to snad není váš případ

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 19:50

Nevim, ale podle me na to narok nemame. Navic prckovi je vic jak 14 mesicu…vracime se totiz z ciziny do cr, s tim ze manzel nastoupi v nemecku. Predtim jsme s nemeckem nemeli nic spolecneho.

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 29.11.17 20:09

@Martinka654 to je podle mě blbost, manžel má nárok, ale jak jsem psala nesměl by pracovat, ona jako manželka nemá, nemá totiž ani trvalý ani přechodný pobyt a ani v německu nepracuje. Zakladatelko však si zažádej a uvidíš co ti příjde, ovšem jak už tu někdo psal bude to asi trvat dlouho než ti příjde domů nějaké vyjádření.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 20:17

@JanulaM Do toho se mi. prave nechce, kdyz to trva tak dlouho, nez mi nejspis prijde zamitnuti. Docela by me zajimalo, kdo za me bude platir zdravotni a socialni v mezidobe, kdy budu cekat na vyjadreni. Asi ja sama co :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >