Rodičovský příspěvek a předčasný porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada92
Stálice 96 příspěvků 27.10.18 21:27
Rodičovský příspěvek a předčasný porod

Dobrý den, mám dotaz jsem na rodičaku se synem a měla bych dostat poslední doplacení teď v listopadu a tím mi končí na syna celý rodičak jenže se mi včera předčasně narodila dcera která měla být až v listopadu a nevím zda mám nárok na doplacení na syna a na dceru zažádat v listopadu. Nebo jestli už mi za syna nic nepřijde. Děkuji

Reakce:

tereza12345
Echt Kelišová 9914 příspěvků 2 inzeráty 27.10.18 21:34

Mela bys zavolat na pracak a nahlasit narozeni dcery.. pozastavi ti vyplatu za rijen za syna- ty penize nedostanes. A za rije uz dostanes po zazadani z noveho rodicaku na dceru.
tretimu ditku rikam - me drahe dite, narodil se v 6vecer posledniho zari. Za zari by me byvalo prislo na starsiho syna jeste 11000 :zed: :mrgreen:

zrcadlo
Kelišová 6851 příspěvků 27.10.18 21:38

@tereza12345 Kamarádce se narodilo druhé dítě 31.8. ve 23:58 (nebo tak nějak, prostě pár minut do půlnoci), její manžel prý ještě na porodním sále říkal tomu drobátku, že je na světě pár minut a už je stálo jedenáct litrů :mrgreen: )

tereza12345
Echt Kelišová 9914 příspěvků 2 inzeráty 27.10.18 21:54
@zrcadlo píše:
@tereza12345 Kamarádce se narodilo druhé dítě 31.8. ve 23:58 (nebo tak nějak, prostě pár minut do půlnoci), její manžel prý ještě na porodním sále říkal tomu drobátku, že je na světě pár minut a už je stálo jedenáct litrů :mrgreen: )
:mrgreen: :mrgreen:

Janli
Kelišová 5960 příspěvků 9 inzerátů 27.10.18 21:55

Nemáš. Za říjen už budeš pobírat rodičák na dcerku. Zbytek na syna propadá.

petipacka
Závislačka 4317 příspěvků 27.10.18 22:14

@tereza12345 jé já jsem to měla stejně, dcerka se narodila 30. září v poledne, kdyby to vydržela půl dne, mohla jsem mít ještě 11.000 za synka :D

tereza12345
Echt Kelišová 9914 příspěvků 2 inzeráty 27.10.18 22:20
@petipacka píše:
@tereza12345 jé já jsem to měla stejně, dcerka se narodila 30. září v poledne, kdyby to vydržela půl dne, mohla jsem mít ještě 11.000 za synka :D

Je to jasny spiknuti. :mrgreen:

Ada92
Stálice 96 příspěvků 27.10.18 22:53

Tak to je mazec Teda :) moc děkuji za odpovědi. Jsem ještě v nemocnici tak příští týden zajdu na socialku :)

Janli
Kelišová 5960 příspěvků 9 inzerátů 27.10.18 22:56

@Ada92 pokud ti přišel rodičák za říjen, nic se neděje, oni si to pak na sociálce započítají. Mě se dcerka narodila o dva měsíce dříve a než jsem se vrátila z nemocnice a všechno vyřídila, chodil mi dál rodičák na starší. Volala jsem na pracák a tam mi řekli ať jsem v klidu, že to jsou zvyklí řešit.

zrcadlo
Kelišová 6851 příspěvků 27.10.18 23:05
@Janli píše:
@Ada92 pokud ti přišel rodičák za říjen, nic se neděje, oni si to pak na sociálce započítají. Mě se dcerka narodila o dva měsíce dříve a než jsem se vrátila z nemocnice a všechno vyřídila, chodil mi dál rodičák na starší. Volala jsem na pracák a tam mi řekli ať jsem v klidu, že to jsou zvyklí řešit.

Já to taky tak měla, a teda být tebou, tak opravdu zavolám a zkusím dořešit do konce října. Protože mně řekli, že si to neumí odečíst (tu přeplacenou částku na starší od té nové částky na mladší), a že to není problém, jen jim tu částku vrátím - ovšem byly to celkem tři dopisy do vlastních rukou (přičemž mě pošťák vždycky záhadně minul), protože nejdřív mi psali, že zahajují správní řízení o přeplatku, pak mi poslali výměr na to mladší, pak že jsem se tedy neohradila vůči přeplatku, tak ať jim ho pošlu (až ve třetím dopise bylo číslo účtu), a pak snad ještě nějaký další dopis o ukončení toho řízení. Prostě administrativní opruz, dost jsem litovala, že jsem si to o těch pár dnů dřív nezařídila.
Edit: samozřejmě to bylo mířené zakladatelce, jen jsem vycházela z citované odpovědi

Janli
Kelišová 5960 příspěvků 9 inzerátů 27.10.18 23:10

@zrcadlo mě to normálně započítali. Měla jsem o pět tisíc přeplatek a přišel mi jeden papír, že si to strhnou při poslední výplatě rodičáku. Žádný vracení. Někde to umí, jinde radši plýtvaji papírem :D

Ada92
Stálice 96 příspěvků 27.10.18 23:24

Já právě taky vubec nevím kdy mě pustí z nemocnice. A když mi to stopnou nestihnu si tento měsíc už zažádat a zůstala bych úplně bez peněz. A když si nechám dojít za říjen ještě na staršího tak by mi to pak ztrhli z těch 220 000kc chápu to dobře?

Janli
Kelišová 5960 příspěvků 9 inzerátů 27.10.18 23:29

@Ada92 Bez peněz nezůstaneš. Dokud nevyřídíš rodičák na mladšího, poběží ti ten původní. Přeplatek ti pak strhnou z těch 220tis nebo ho budou chtít vrátit. Jak kde…

Ada92
Stálice 96 příspěvků 27.10.18 23:47

Dobře moc děkuji za rady. Zkusím tam v pondělí zavolat a snad to nějak dopadne
:( zatím mooc dekuju

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >