Rodičovský příspěvek a přídavek na druhé dítě

4.3.16 21:29

Rodičovský příspěvek a přídavek na druhé dítě

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám rok a půl starou dceru a koncem května se nám narodí druhé dítě beru rodičovské přídavky a příspěvky a chtěla bych vědět jestli dostanu i na druhé dítě nebo nebo budu pobírat jen na jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13124
4.3.16 21:36

@Petulka 1100 rodičák se bere pouze na mladší dítě v rodině. Hlavní je, že to musíš oznámit ty. Mohla sis zvýšit měsíční částku, ale záleží, jestli jsi měla dostatečně vysokou mzdu. Co nevybereš, propadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3389
4.3.16 21:37

Rodičovský příspěvěk začnete čerpat nový na druhé dítě. Přídavek na dítě je za každé dítě, pokud je na něj nárok. Jestli jste měli teď, tak předpokládám, že budete mít i nadále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.16 21:43
@ynax píše:
@Petulka 1100 rodičák se bere pouze na mladší dítě v rodině. Hlavní je, že to musíš oznámit ty. Mohla sis zvýšit měsíční částku, ale záleží, jestli jsi měla dostatečně vysokou mzdu. Co nevybereš, propadne.

Já jsem do práce nechodila.. Takže na to první se mě to zruší a budu dostávat na to co se mě narodí teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
4.3.16 21:46
@Petulka 1100 píše:
Já jsem do práce nechodila.. Takže na to první se mě to zruší a budu dostávat na to co se mě narodí teď?

ale pokud manžel splňuje podmínky, tak můžeš volit přes něj.
JInak ano, na první se zruší rodičák a bude nový rodičák na mladší dítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
4.3.16 21:51

Holky muzu se taky zeptat? Taky v kvetnu cekame prirustek jsem rodicaku z prvni dcerkou 3a pul roku… Pracovala jsem cca. 4 mesice a chci se zeptat dr.mi dal papir na penezitou pomoc v materstvi mam na ni narok? Vubec se v tom nevyznam:) dekuji:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.16 22:18
@ynax píše:

Takže když už teď beru 4000; tak to mě zruší jak se mě narodí druhé dítě a zacnu brát znova 8000; a po 9 měsících se mě to sníží zase na 4000;? Sem stoho malinko zmatena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
4.3.16 22:22

@Petulka 1100 ano, je to tak, na každé dítě máš nárok rozdělit si 220tis korun. Pokud se ti narodí další dítě dřív než dobereš celou částku, jedeš znovu od začátku s další hromádkou. Jen ten zbytek ti nikdo nevyplatí, prostě to propadne.
Jen je potřeba, abys to nahlásila sama - narodilo se mi dítě, stopněte mi peníze. Oni by na to stejně přišli, musela bys to pak vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39405
4.3.16 22:25
@halusenka píše:
Holky muzu se taky zeptat? Taky v kvetnu cekame prirustek jsem rodicaku z prvni dcerkou 3a pul roku… Pracovala jsem cca. 4 mesice a chci se zeptat dr.mi dal papir na penezitou pomoc v materstvi mam na ni narok? Vubec se v tom nevyznam:) dekuji:)

ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 06:28

prechod z rodicaku na materskou

Ahojky holky prosim o radu v breznu pristi rok my konci rodicak.3leta varianta, som stale zamestnana na dobu neurčitu, po lete by sme chceli druhe ak sa do te doby nezadari tak samozrejme pujdu do prace vid, nebo muzu prodlouzit treba o dalsie tri mesiace rodicak, pokud se zadari jedu na neschopenku? a pak zasa materska a rodicak na druhe dite? dekuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39405
4.4.16 06:36

@adrilukacova rodičovskou dovolenou si prodloužit nemůžeš, rodičovský příspěvek ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 06:41

Mmala som na mysli ak my v breznu konci 3leta varianta jestli seto da prodlouzit treba do cervna s tymze sesamozrejme ponizi mesicni platba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 07:19

@matkabagristy -Mmala som na mysli ak my v breznu konci 3leta varianta jestli seto da prodlouzit treba do cervna s tymze sesamozrejme ponizi mesicni platba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
4.4.16 12:46
@adrilukacova píše:
Ahojky holky prosim o radu v breznu pristi rok my konci rodicak.3leta varianta, som stale zamestnana na dobu neurčitu, po lete by sme chceli druhe ak sa do te doby nezadari tak samozrejme pujdu do prace vid, nebo muzu prodlouzit treba o dalsie tri mesiace rodicak, pokud se zadari jedu na neschopenku? a pak zasa materska a rodicak na druhe dite? dekuju moc

rodičovský příspěvek můžeš pobírat dýl, ale ve 3 let věku dítka návrat do práce, leda že se s nimi domluvíš na neplaceném volnu (né všude vyjdou vstříct, není to jejich povinnost). Na neschopenku nemůžeš, těhotenství není důvod jít na neschopenku, ta náleží nemocným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 12:56

Že sem vůbec neco píšu když se hned do ostatních navazite..
Moc diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama