Reklama

Rodičovský příspěvek a sociálka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simik12
Povídálka 18 příspěvků 10.03.18 16:31
Rodičovský příspěvek a socialka

Dobrý den, chci se zeptat.. rodičovský příspěvek mám vyřizovat po porodu nebo před?… A kdyby náhodou bych se tam chtěla zeptat nebo vyřídit musím jít do města kde jsem se narodila nebo to je jedno, kam se můžu na socialku zeptat popř vyřídit? Děkuji :)

Reklama

Reakce:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 2 inzeráty 10.03.18 16:43

Pokud budes pred rodicovskou jeste take na materske, tak staci zajit na urad cca dva mesice pred koncem materske. Jestli nemas narok na materskou, tak samozrejme bude lepsi si zajit zaridit rodicovskou jeste pred porodem. A na urad prace musis podle sveho aktualniho mista trvaleho bydliste.

Yorkmut
Kecalka 324 příspěvků 10.03.18 16:46
@Pajka89 píše:
Pokud budes pred rodicovskou jeste take na materske, tak staci zajit na urad cca dva mesice pred koncem materske. Jestli nemas narok na materskou, tak samozrejme bude lepsi si zajit zaridit rodicovskou jeste pred porodem. A na urad prace musis podle sveho aktualniho mista trvaleho bydliste.

Rodicak az po porodu.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 10.03.18 16:50

@Simik12 : rodičovský příspěvek až po porodu, dokladas rodný list dítěte a ne na sociálku ( myšleno OSSZ ) ale na úřad práce.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 372 inzerátů 10.03.18 17:02

Rodičovský příspěvěk se vyřizuje vždy po porodu, je možné ho vyřídit až s rodným listem dítěte, lze to vyřídit i 2 měsíce zpětně. Vyřizuje se na UP na sociálním odboru, podle místa trvalého bydliště matky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62443 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 17:04

@Pajka89 Před porodem to těžko zařídí, když jsou k tomu potřeba údaje dítěte a jeho rodný list…

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 2 inzeráty 10.03.18 17:08

No jo, sorry, zapomnela jsem, ze k rodicaku uz je potreba rodny list :nevim:

Šmoulice
Kelišová 6638 příspěvků 10.03.18 17:23
@smudlinky píše:
Rodičovský příspěvěk se vyřizuje vždy po porodu, je možné ho vyřídit až s rodným listem dítěte, lze to vyřídit i 2 měsíce zpětně. Vyřizuje se na UP na sociálním odboru, podle místa trvalého bydliště matky.

Blbost :)

Nemusí se vyřizovat v místě trvalého pobytu. Taky jsem vyřizovala jinde :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama