Rodičovský příspěvek a zároveň řádná dovolená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Efkaaa
Kecalka 265 příspěvků 07.01.17 20:39
Rodičovský příspěvek a zároveň řádná dovolená ?

Ahoj, po mateřské dovolené jsem vyčerpala řádnou dovolenou, která mi jako zaměstnanci náležela. Podle podnikové účetní není možné čerpat zároveň rodičovský příspěvek, resp. být na rodičovské dovolené a čerpat řádnou dovolenou.
Volala jsem si na ÚP, jestli budou chtít nějaké potvrzení, do kdy jsem byla na dovolené a od kdy žádám o rodičák, ale prý je moje dovolená nezajímá a rodičák mi začne plynule po mateřské… Vyplatí mi ho zpětně.
Takže to vlastně budu mít souběžně - dovolenou i rodičák.
Poradíte mi prosím, jestli má pravdu naše účetní nebo ÚP? 8o :roll: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

PetraJ
Kelišová 6736 příspěvků 07.01.17 20:40

Pravdu má ÚP.

střepina
Neúnavná pisatelka 16648 příspěvků 07.01.17 20:43

Já jsem čerpala dovolenou, když jsem měla poslední měsíc mateřské, na UP je to nezajímalo

Ornwen
Závislačka 4521 příspěvků 07.01.17 20:44

@Efkaaa úp. Ale nemůžeš čerpat řádnou dovolenou souběžně s rodičovskou dovolenou. Tu nahlásíš až po řádné dovolené. Asi to myslela.

Jeannette1
Povídálka 47 příspěvků 07.01.17 20:49

@Efkaaa můžeš souběžně pobírat řádnou dovolenou a jít ti rodicak

Lentilkaa2
Kecalka 165 příspěvků 07.01.17 20:50

@Efkaaa Ahoj, ja si po materske dovolene vycerpala radnou dovolenou a az pak jsem sla na UP zadat o rodicak.

murra
Kecalka 389 příspěvků 17 inzerátů 07.01.17 20:54

Nemůžeš souběžně čerpat rodičovskou dovolenou a řádnou dovolenou, ale můžeš pobírat rodičovský příspěvek, zatímco čerpáš řádnou dovolenou.

Lendeš
Kelišová 5411 příspěvků 07.01.17 20:55

Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek spolu vůbec nemusí souviset. V zaměstnání nemůžeš čerpat zároveň řádnou dovolenou a rodičovskou dovolenou, protože rodičovskou dovolenou začínáš čerpat až po skončení řádné dovolené. Rodičovský příspěvek na to není nijak navázán, můžeš ho začít čerpat hned po skončení PPM nebo až později po skončení dovolené.

Efkaaa
Kecalka 265 příspěvků 07.01.17 20:59

Super, děkuju, už chápu… :potlesk: :palec: :mavam:
@murra díky, už budu nachytřená až půjdu žádat na úřad… :hug:

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 07.01.17 20:59

Zaměstnavatel řeší pouze dovolenou: mateřská - řádná - rodičovská (musí to na sebe navazovat a nepřekrývat) ÚP a ČSSZ řeší sociální dávky: mateřská - rodičovská

často se to plete rodičovská DOVOLENÁ versus rodičovský PŘÍSPĚVEK

tzn. po ukončení mateřské můžeš souběžně čerpat řádnou dovolenou a rodičovský příspěvek

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 07.01.17 21:36

Presne tak, zamestnavatele vubec nezajima, jak si cerpas rodicovsky prispevek.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 07.01.17 21:42

@Efkaaa měla jsem to, jak tvrdí na ÚP. Nikoho nezajímalo kolik a jak dostanu proplaceno za vzniklý nárok na řádnou dovolenou a naši paní účetní nezajímalo od kdy mám rodičovskou. Hlavně pozor, aby ti zaměstnavatel tu dovolenou nijak nekrátil, musíš si zažádat včas a vyčerpat ji hned v návaznosti na konec MD.

lucillee
Echt Kelišová 8463 příspěvků 2 inzeráty 07.01.17 22:07

@Efkaaa Jak už tu zaznělo ČERPAT RODIČOVSKOU DOVOLENOU a POBÍRAT RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVĚK jsou dvě odlišné věci tzn. jednoduše řečeno, před skončením mateřské si požádej u zaměstnavatele o čerpání řádné dovolené v návaznosti na mateřskou a zároveň požádej o rodičovskou dovolenou dle své představy…(pozor, můžeš si ji kdykoli prodloužit, ale naopak zaměstnavatel není povinen přijmout tě případně dříve). No a co se týče délky dovolené, tak pokud jsi v daném roce odpracovala nebo strávila na mateřské více než 60dní, máš nárok na dovolenou za celý rok (tzn. 4 nebo 5 týdnů podle podmínek ve smlouvě)

Konkrétně tedy např. mateřská skončí 30.4. a budeš čerpat řádnou dovolenou v délce 4 týdnů od 1.5. do 26.5., takže od 29.5.budeš na rodičovské dovolené. V květnu ti dorazí mateřská za duben a chceš li, hned může navazovat rodičák, to že jsi čerpala řádnou dovolenou na to nemá pražádný vliv. Dokonce bys měla stejný nárok hned začít pobírat rodičák i v případě, že by ses vracela na plný úvazek zpátky do práce.

JitaPitterova
Kecalka 217 příspěvků 07.01.17 22:25

Mela jsem to takhle po nastupu na rodicak jsem sla za ucetni a mela radnou dovolenou i s rodicakem ;) :palec:

Efkaaa
Kecalka 265 příspěvků 08.01.17 06:18

Děkuju, ještě mi prosim poraďte ( @lucillee, @murra nebo kterákoliv jiná dobrá duše), jestli je po skončení rodičovského příspěvku třeba po 2 letech placeno sociální a zdravotní do třeba 3 let věku dítěte…
Rodičovská dovolená je automaticky na 3 roky? 8o
Na ÚP mi tvrdili že ne, známá tvrdí že ano… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >