Rodičovský příspěvek ano nebo ne?

52
1.10.08 09:42

Rodičovský příspěvek ano nebo ne?

Ahoj holky,
moc prosím o radu. Do 13.9. jsem byla na rodičovské dovolené se starším synem. A nyní jsem nastoupila opět na mateřskou dovolenou, kdy mě bude platit zaměstnavatel.
Měla jsem pocit, že ještě za měsíc září bych měla mít nárok na rodičovský příspěvek od sociálky nebo aspoň na jeho poměrnou část. Ale bylo mi sděleno, že už nedostanu nic. Nerada bych byla o něco ošizena. Tak bych se ráda ještě ujistila tady, jak to opravdu je.

Díky moc za všechny odpovědi. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
1.10.08 09:59

Lucil, oni to pocitaji podle materske. Jestli za tech 18 dni ti vyjde vyssi materska nez RP, tak ho nedostanes.

U Jendy pred 2 rokama to jeste bylo tak, ze v mesici kdy jsi ukoncila RP a nastoupila na PPM, dostalas obe davky…
Nebo prechod z PPM na RP taky,
Ted od 1.1.2008 uz je to takhle.
Treba ja prestupovala Z PPM na RP v pulce mesice, cili jsem dostala vypocitanou castku PPM za 14 dni a pak mi socialka jen dorovnala do RP, cca 2000.......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
1.10.08 10:12

Díky moc za rychlou odpověď. No, nepotěšilas mě. Těšila jsem se, že budu mít jeden měsíc trochu víc peněz :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
1.10.08 12:13

ahojky, nevím, jak je to při nástupu z rodičáku na mateřskou, já nastupovala loni od 1.11., takže jsem to neřešila. Každopádně mateřská mi končila 16.5. a při přeschodu z mateřský na rodičák to bylo tak, že jsem dostala od 1. do 16.5. peníze od zaměstnavatele a od 17. do 31.5. od sociálky. R

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama