Rodičovský příspěvek-co vše potřebuji?

Anonymní
28.5.17 20:27

Rodičovský příspěvek-co vše potřebuji?

Ahoj, potřebuji radu.Chci zažádat o RP. Jenže nevím co vše k tomu potřebuji když jsem vedena na úp. Odpracováno nemám, protože jsem byla na rd se starší dcerou. Přijmy mám jen alimenty. Bohužel jsem díky stěhovaní postrácela veškeré papíry, takže nemám jak dokázat přijmy. Poradíte někdo???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.5.17 20:35

Zajdi na úřad na obor sociální a tam zajdeš do boxu kde se vyřizuje rodičovský příspěvek. Paní ti tam dá žádost o rodičovský příspěvek + přílohu, doložení příjmů kde nic nebude protože nemáš odpracováno (možná to ani nedostaneš). Ale Paní se tě určitě bude ptát jak to máš a pomůže ti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
28.5.17 21:05

Na strankach uradprace.cz si stáhni žádost o RP, zřejmě si nemela PPM? pokud ne, napiš čestné prohlášení, že jsi nepobirala a ani jiné davky související s porodem. Nebudes mít možnost volby výše,tzn.do 9m dítěte 7600kc, poté 3800kc do 4 let věku ditete. Pokud jsi PPM měla, stáhni si ještě formulář dávky ovlivnujici vysi RP, zanes to na CSSZ, kde to potvrdí a budeš si moct zvolit vysi RP. Originál RL s sebou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7536
28.5.17 21:35

Z příspěvku mi není jasné, jestli žiješ s otcem druhého dítěte. Pokud ano, tak bys mohla výši RP volit ještě přes doložení vyměřovacího základu otce dítěte.

Formuláře najdeš tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/forms.jsp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama