Rodičovský příspěvek déle než rodičovská dovolená. Hlásit na vzp?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 10.02.19 16:31
rodičovský příspěvek déle než rodičovská dovolená. Hlásit na vzp?

Dobré odpoledne.
K tématu nyní mi skončila rodičovská dovolená a musela jsem dát výpověď v práci z důvodu, neumístění dcery do školky, ale rodičovský příspěvek pobírám až do února 2020. Jsem také vedená jako předseda svj tudíž za mne je odváděna platba na zdravotním pojištění. Moje otázka zní zda mám hlásit na zdravotní pojišťovnu, že již pracovní poměr netrvá, ale nadále pobírám rodičovský příspěvek? Nebo nic hlásit nemusím. Případně hlásit, že jsem osoba pečující o dítě do 7 let?
Děkuji Vám za odpovědi

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 17:41

Ahoj

urcite si over jak to pojistovna vede. Zamestnavatele s oblibou s ukoncenim zamestnani hlasi konec RP.

Doloz jim ze pobiras RP i nadale. Az po skonceni jim dolozis k jakemu datu bylo pobirani ukonceno dokladem z CSSZ a teprve nasledne nahlasis peci o dite.

Ohledne SVJ - ti odvadi jen z odmen, pokud bys nemela nahlasenou peci o dite museli by odvadet z minimalni mzdy (a ty jim rozdil doplacet).

Bud jdi na pobocku nebo posli do mailu na info(zavinac)vzp.cz

:)
AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 10.02.19 17:45

Děkuji moc.
Zítra tam zavolám a případně tam skočím i s papírem o pobírání RP až do února 2020 a výpovědi. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 18:03
@AnetaŠev píše:
Děkuji moc.
Zítra tam zavolám a případně tam skočím i s papírem o pobírání RP až do února 2020 a výpovědi. :)

Na zaklade vypovedi nemuzou nic. Ukonceni zamestnani hlasi zamestnavatel. Muzou ukoncit sami pouze na zaklade Zapoctoveho listu ;-) ten vezmi, pokud mas.

A neni zac :)

AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 10.02.19 18:06

Na ten zatím stále čekám má mi přijít poštou v brzké době teda doufám.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 3 inzeráty 10.02.19 18:25

Určitě na vzp skočte/zavolejte a situaci jim vysvětlete, ať máte jistotu. Já jsem tam po rodičáku vyřizovala trochu jinou situaci, úřednice mi řekla, že musím vyplnit papír Péče o dítě do 7 let, když jsem s ním přišla podruhé, jiný úředník mi řekl, že jsem nic vyplňovat nemusela… měli v tom sami trochu guláš. Takže prostě pro ten pocit jistoty bych zašla.

AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 10.02.19 18:47

Asi tam zítra zavolám a případně tam rovnou skočím ať to mám z krku. Moc děkuji za rady :slight_smile:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >