Rodičovský příspěvek do 2 nebo do 3 let věku dítěte?

Anonymni
16.4.08 15:16

Rodičovský příspěvek do 2 nebo do 3 let věku dítěte?

Hezký den, zajímal by mne Váš názor při rozhodování o volbě nároku na rodičovský příspěvek. Zvolit variantu do 2 nebo do 3 let věku dítěte ? Co nejčastěji volíte ? Zákonné podmínky splňuji pro obě varianty. Jde o mé první dítě, v budoucnu uvažujeme o dalším, ale nevím, zda není lepší alepsoň 3-letý odstup.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

456
16.4.08 15:51

Ahojky,
ono se těžko radí,nevím,jaké máš podmínky…tj. jak jste na tom finančně,jak to máš v práci a taky kam dáš v těch 2 letech prcka-jestli ti ho vezmou do nějaké školky,případně máš jisté hlídání…
Mně osobně se zdají ty 2 roky málo na to jít do práce a nechat ho celý den někomu (ať už někomu na hlídání,babičkám nebo ve školce),pokud vyloženě nemusím…tedy hlady neumíráme…:o))ale je to opravdu věc názoru,nerada bych se někoho dotkla!!!
Ptáš se,jak jsme to udělali my ostatní…Tak za sebe můžu říct,že ideální rozdíl mezi sourozenci jsou podle mě 2-3 roky,ale spíše ty 2-my máme po 2 letech a teď když jsou malé 3,5 a představím si,že bychom měli teprve novorozence,tak mám prostě pocit,že by si tolik nevyhráli jako si spolu hrají teď…Tomáškovi je rok a půl a měla jsem na výběr 3 nebo 4 roky na RD…Volím 4 roky…Ale myslím,že většina maminek volí ty 3 roky.
Papa Terez

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
16.4.08 15:51

Ahoj.
Zrovna včera, myslím, byl v MF Dnes velký článek o jeslích, že jich je na celou ČR 50 8O 8O :?
Takže 2 roky klidně, pokud máš zajištěné hlídání :wink: Já chtěla taky na dva roky, ale babičku mám 150km daleko a musel by se stát zázrak, aby mi malou vzali do jeslí :roll: A nebo bych musela mít tak výbornou a dobře placenou práci, abych mohla platit holce 15tis soukromý jesle.
Druhý dítko chci, ale raději počítám s variantou, že se to hned nepovede a budu muset nastoupit do práce :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1849
16.4.08 15:53

ahojky, já měla stejný problém jako ty, a zvolila jsem na 3 roky, doufám že je to správné rozhodnutí. Další miminko bychom chtěli tak za 4 až 5 let. Tak se do práce na chvíli dostanu a pak se uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1849
16.4.08 15:54

ahojky, já měla stejný problém jako ty, a zvolila jsem na 3 roky, doufám že je to správné rozhodnutí. Další miminko bychom chtěli tak za 4 až 5 let. Tak se do práce na chvíli dostanu a pak se uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.08 20:05

Ja bych volila dva roky, prvni dite slo ve dvou a pul letech do hlidaciho kolektivu (polosoukrome jesle) na dva dny v tydnu a je se postupne zapojila do pracovniho procesu. Pak od 3 let slo uplne bez problemu do skolky.

Ja mam dost specificky odborne zamerene zamestnani, ktere - nezastiram - je take velmi dobre placene. Nechci uplne vypadnout z oboru, takze budu mirne pracovat z domova, ale to jen jak deti a cas dovoli - spis se jedna o udrzeni a pokud to pujde tak i mirne rozvijeni odbornosti.

S manzelem jsme domluveni, ze mne cca ve 2 letech vystrida. Je placen zhruba stejne, ale cast jeho mzdy je tvorena podilem na zisku.
Takze ja budu volit dvouletou variantu. U prvniho ditete nebyl na vyber.

A mozna zatim ciste teoreticky uvazujeme bud o tretim at uz to bude biologicky nase nebo ditko adoptovane ci v pestounske peci, to bych pak sla na klasickou tri, mozna ctyr letou materskou a doufam, ze IT technologie pokroci tak, ze budu volit tzv. home-office ve spolupraci s manzelem, ktery toto taky castecne planuje.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama