Rodičovský příspěvek je jistý?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DangerousIzzi
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 12.11.18 13:50
Rodičovský příspěvek je jistý?

Ahoj holky, akorát mi přišel dopis o zamítnutí mateřské, z čehož mám opravdu radost teda. Budu to ještě řešit, protože jejich odůvodnění je blbost, ale otázka zní, když si půjdu zažádat o rodicak, nestane se doufám po narození, že zase něco přijde a rodicak nebudu dostávat vůbec?
Je to jisté pro každou? :,(

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 12.11.18 13:51

Ano, na RP má nárok každá. Proč ti zamítli PPM?

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 12.11.18 13:57
@DangerousIzzi píše:
Ahoj holky, akorát mi přišel dopis o zamítnutí mateřské, z čehož mám opravdu radost teda. Budu to ještě řešit, protože jejich odůvodnění je blbost, ale otázka zní, když si půjdu zažádat o rodicak, nestane se doufám po narození, že zase něco přijde a rodicak nebudu dostávat vůbec?
Je to jisté pro každou? :,(

jaký máš důvod zamítnutí mateřské?

DangerousIzzi
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 12.11.18 13:57

Tak aspoň, že tak. Přišel mi dopis, že se mi zastavuje řízení ve věci PPM, protože mi prý zanikla účast na pojisteni, přitom jsem účastníkem v té době byla (den pred nástupem na mateřskou jsem pozastavovala živnost, takže jsem pořád měla být v ochranné lhůtě i kdyby) :nevim:

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 12.11.18 14:09

@DangerousIzzi A máš odpracováno tech 270 dnů?

lachtanice86
Kelišová 6654 příspěvků 12.11.18 14:14

@DangerousIzzi tak si třeba nesplnila další podmínky

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 12.11.18 14:15

pokud jsi byla osvč je to kapku jinak než když jsi zaměstnanec

histep
Závislačka 3702 příspěvků 12.11.18 14:25
@DangerousIzzi píše:
Tak aspoň, že tak. Přišel mi dopis, že se mi zastavuje řízení ve věci PPM, protože mi prý zanikla účast na pojisteni, přitom jsem účastníkem v té době byla (den pred nástupem na mateřskou jsem pozastavovala živnost, takže jsem pořád měla být v ochranné lhůtě i kdyby) :nevim:

A jako živnostník jsi byla účastna nemocenského pojištění? Platila sis i nemocenské nebo jen povinné důchodové pojištění?

flicek18
Kecalka 289 příspěvků 12.11.18 14:37

Jako živnostník si musíš platit nemocenské pojištění aby jsi měla nárok na mateřskou. Je to pošahané a hlavně to často ani na úřadech neříkají. Známé tvrdili, že je to jen na nemocenskou a v ten den si na netu zjistila, že to musí mít i kvůli mateřské. Tak tam druhý den šla a řekla jim že ji tvrdili že je to jen na nemocenskou. Tak ji řekli že taky nemůžou říkat vše a že by tam byli celý den s každým atd atd. Takze o tom bohužel někteří lidé neví :?

Pennya
Ukecaná baba ;) 1302 příspěvků 6 inzerátů 12.11.18 14:39

@DangerousIzzi no pokud sis platila nemocenské po těch 270 dni tak není duvod aby ti to zamítli :nevim:

Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 12.11.18 14:40

Vy si snad myslíte, ze tu jsou úředníci pro vas nebo co :zed: :D

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 4 inzeráty 12.11.18 14:51

@Alkata nechapu Tvuj stupidni komentar!! Pro koho jineho by tu urednici byli?? :nevim:

Terisos
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 12.11.18 14:57

@Twixinka To měla být ironie, klid…

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 12.11.18 15:03
@DangerousIzzi píše:
Tak aspoň, že tak. Přišel mi dopis, že se mi zastavuje řízení ve věci PPM, protože mi prý zanikla účast na pojisteni, přitom jsem účastníkem v té době byla (den pred nástupem na mateřskou jsem pozastavovala živnost, takže jsem pořád měla být v ochranné lhůtě i kdyby) :nevim:

Jak uz psaly holky. Musis si platit nepovinne nemocenske pojisteni.
Ne socialni a zdravotni. Ale jestli si byla zamestnanec a OSVC, a splnila si tech 270 dnu, tak by to meli uznat.

DangerousIzzi
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 12.11.18 15:32

Jojo já vím co a jak, mám živnost už od roku 2013. A mimo jiné jako zaměstnanec mám odpracovano těch potřebných pár hodin :). Už jsem jim poslala dopis tak by mě zajímalo co odepisou. Stejně tak je mi divný, že na ossz v místě trvalého bydliště nemaji záznam o posledním zaměstnání a přitom v tomto dopisu z PSSZ je uvedeno… Přijde mi že v tom maj bordel trochu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >