Rodičovský příspěvek kdy jej vyřídit?

Anonymní
2.1.20 18:48

Rodičovský příspěvek kdy jej vyřídit?

Ahojky,
Vím že už to tu bylo určitě několikrát, ale ráda bych se zeptala jak je to s rodičákem, když nemám nárok na PPM? Můžu si jít zažádat už před porodem, abych měla peníze nebo až s rodným listem (jak jsem někde četla)? Jen bych chtěla mít jistotu, abych něco neprošvihla. Předem moc děkuju ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3245
2.1.20 18:49

Rodicak až po porodu s rodným místem dítěte. Pokud nemáš nárok na mateřskou, před porodem nedostaneš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
2.1.20 18:55

Až s rodným listem a počítej, že chodí zpětně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
2.1.20 18:59

Já se vtěrnu - až půjdu žádat o RP, musím mít nějaký papír kde je potvrzené, že nemám nárok na PPM, nebo prostě jenom přijdu na pracák s žádostí o RP a rodným listem? U prvního jsem PPM měla, takže s tím nemám zkušenosti a nikde to nemůžu najit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 19:06

@Leillinka nepotřebuješ zadny papír. Na UP si to s OSSZ vyřídí kdyby něco.

• Nahlásit
  • Citovat
1112
2.1.20 19:08

Okej, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2362
2.1.20 19:11

:mrgreen: pořizovat si dítě bez peněz je teda dost nerozumné… jak někoho může napadnout, že dostane rodičák když ještě neporodil… to sem jeste nevidela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
2.1.20 20:44
@Kaileee píše: :mrgreen: pořizovat si dítě bez peněz je teda dost nerozumné… jak někoho může napadnout, že dostane rodičák když ještě neporodil… to sem jeste nevidela

Proc bez penez? Vsak nemuzete vedet, jak na tom financne jsou, prece muzou byt zabezpeceny ze strany manžela, ne :roll: nebo proste pracovaly, ale nestihly odpracovat tolik, aby mely narok na ppm.. co to je zas za nazor paneboze :roll: hlavne hned kritizovat, ze :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2362
2.1.20 20:46
@darekp píše:
Proc bez penez? Vsak nemuzete vedet, jak na tom financne jsou, prece muzou byt zabezpeceny ze strany manžela, ne :roll: nebo proste pracovaly, ale nestihly odpracovat tolik, aby mely narok na ppm.. co to je zas za nazor paneboze :roll: hlavne hned kritizovat, ze :palec:

Vsak psala ze chce rodicak pred porodem aby mela penize… tzn. Ze bez toho je mit nebude? To nebylo nic k tomu, ze nema narok na materskou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
2.1.20 20:52
@Kaileee píše:
Vsak psala ze chce rodicak pred porodem aby mela penize… tzn. Ze bez toho je mit nebude? To nebylo nic k tomu, ze nema narok na materskou :kytka:

Nepsala nic o tom, ze by chtela rodicak pred porodem, prectete si to jeste jednou. Psala, jestli si ma zajit zazadat uz pred porodem, aby ten rodicak pak dostala hned po porodu. Ne, aby ten rodicak dostala jeste pred narozrnim ditete ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
2.1.20 20:57
@darekp píše:
Nepsala nic o tom, ze by chtela rodicak pred porodem, prectete si to jeste jednou. Psala, jestli si ma zajit zazadat uz pred porodem, aby ten rodicak pak dostala hned po porodu. Ne, aby ten rodicak dostala jeste pred narozrnim ditete ;)

Jenomže ono ho hned po porodu nedostane ani tak :( Vyplácí se totiž zpětně. A chvíli trvá než to vyřídí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
2.1.20 20:59
@P4ja píše:
Jenomže ono ho hned po porodu nedostane ani tak :( Vyplácí se totiž zpětně. A chvíli trvá než to vyřídí.

To ja vim, jen pisu, jak to myslela zakladatelka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
2.1.20 22:10
@darekp píše:
To ja vim, jen pisu, jak to myslela zakladatelka :)

Jo? Řekla bych, že to víš těžko. Pokud s ní nebydlis a neřekla ti to přímo. Resp. nemuzes vědět, jestli to hned opravdu neznamená, že ty peníze hned nepotřebuje. Protože nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
2.1.20 22:22
@P4ja píše:
Jo? Řekla bych, že to víš těžko. Pokud s ní nebydlis a neřekla ti to přímo. Resp. nemuzes vědět, jestli to hned opravdu neznamená, že ty peníze hned nepotřebuje. Protože nemá.

Coze :lol: slovy ‚ja vim‘ jsem reagovala na ten tvuj prispevek, kde jsi psala, ze ten rodicovsky prispevek hned po porodu nedostane. Tak na to jsem ti odpovedela, ze vim :mrgreen: ne, ze bych vedela, jak na tom zakladatelka financne je, to fakt netusim, to byla jen teorie, kdy jsem se ji chtela zastat pred jinou pisatelkou.. boze, zensky, naucte se nejdriv poradne cist :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
2.1.20 22:43
@darekp píše:
Coze :lol: slovy ‚ja vim‘ jsem reagovala na ten tvuj prispevek, kde jsi psala, ze ten rodicovsky prispevek hned po porodu nedostane. Tak na to jsem ti odpovedela, ze vim :mrgreen: ne, ze bych vedela, jak na tom zakladatelka financne je, to fakt netusim, to byla jen teorie, kdy jsem se ji chtela zastat pred jinou pisatelkou.. boze, zensky, naucte se nejdriv poradne cist :P

Ano, jenže k tomu já vím, jsi taky psala, že jen píšeš, jak to myslela zakladatelka. A na to jsem reagovala, že nevíš. To, že víš že to chodí později, to je mně jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama