Rodičovský příspěvek - kdy poslední dávka?

1556
8.5.11 21:27

Rodičovský příspěvek - kdy poslední dávka ?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na vaši zkušenost. Mám čerstvou 2 letku, 27. dubna měla narozenina. Zvolila jsem 2 letou rodičovskou, takže jsem v květnu nečekala už žádný příspěvek. Teď jsem koukala na účet a zjistila jsem, že poslali plnou výši příspěvku. Je to zpětně za duben?
Hlásí se někam že dobíhá konec, pro mě se nic nemění, jsem doma, pracuju od března na částečný úvazek na živnosťák, o děti se stará chůva.
Doufám, že jsem něco nezapomněla nahlásit a nebude z toho průser :roll: :evil:
Díky předem všem za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1712
8.5.11 21:31

Já myslím, že se to vyplácí zpětně, tzn. za duben se to vyplácí v květnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
8.5.11 21:33

Posílá se to zpětně.Neboj,to oni mají ošéfované,kdy ti to přestanou posílat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
8.5.11 21:34

ano posílá se to zpětně… to by jsi měla vědět ne? :lol: za duben se pošle v květnu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1556
8.5.11 22:54

hmmm, tak to jste mě potěšily, díky, já měla za to, že sociální dávky se vyplácí hned, v daném měsíci. Už nevím, kdy to poslali poprvé, jsem doma s druhým dítětem a jsou 21 měsíců od sebe, takže z mateřské na RD, pak předčasné ukončení a MD a rodičák na druhé… Na výplatu jsem nikdy nečekala jak na smilování, manžel nás zabezpečí v pohodě, tak mě to fakt překvapilo, že něoc dorazilo :lol:
No hezká zpráva na nedělní večer, dík :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
8.5.11 22:57

nu ne, víš jak, já porodím teď v květnu, a RP mi přijdou v červnu… Jak by to mělo být jinak :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1556
9.5.11 12:58

No to je asi blbost, protože prvních 6 měsíců máš mateřskou a máš na ní nárok už 6 týdnů před porodem. a pak se plynule přechází na rodičák, po těch 6 měsících, není to podle mě vztahované k datu porodu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
9.5.11 13:04
Mispulin píše:
No to je asi blbost, protože prvních 6 měsíců máš mateřskou a máš na ní nárok už 6 týdnů před porodem. a pak se plynule přechází na rodičák, po těch 6 měsících, není to podle mě vztahované k datu porodu :nevim:

tím myslíš mě? Já ani mateřskou nemám, jsem na UP, takže já mám rovnou rodičák víš :wink: a první penízky mi přijdou v červnu… Když jsem za celé těhu nepobírala vůbec nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1556
9.5.11 18:57

Aha, no tak to pak jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
9.5.11 19:04
Mispulin píše:
Aha, no tak to pak jo.

však jsem psala, jak to mám já… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
6.4.12 13:05

Oživuji tuto diskuzi. Platí stále, že příspěvek se vyplácí zpětně? 30.4. má dcera 2. narozeniny a mně končí rodičák. Platí tudíž, že dostanu dávku ještě v květnu za duben? Děkuji předem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
6.4.12 13:06

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
6.4.12 14:01

Díky :mavam: