Rodičovský příspěvěk, kdy se přihlásit na pojišťovnu

26.11.19 12:08

rodičovský příspěvěk kdy se přihlásit na pojišťovnu

Ahoj, holky prosím o radu přišel mi 12.11. dopis z úřadu práce Oznámení o změně výše dávky sociální podpory, že mi zvyšují rodičovský příspěvek na 463 což je poslední částka. z 220000. Tedy mělo by to přijít v prosinci. Synovi jsou 4 roky 1.12. měla jsem teď rok neplaceného volna a v září pracovní poměr ukončila. Zajímalo by mě tedy jestli za mě stát bude platit zdravotní i v prosinci nebo pouze dokonce listopadu a mám se hlásit na pojišťovnu. Moc děkuji moc se v tom nevyznám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7443
26.11.19 12:12

Pokud je to dávka za listopad (výplata v prosinci), tak příjemcem RP jsi do 30. 11. V prosinci už nemáš hrazené zdravotní jako příjemce RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 12:24

Ahoj, stát hradí zdravotní pojištění pro ty kdo čerpají rodičovský příspěvek, který je do 4let věku dítěte. Tedy po 1.12. kdy jsou synovi 4 roky už ne. Doporučuju se zaregistrovat na úřadu práce pokud chodí do školky víc jak 4 hodiny za den nebo si hradit zdravotní pojištění sama jako samoplátce. Pokud nedochází do školky, můžeš se na pojišťovnu nahlásit jako osoba celodenně pečující o dítě do 7mi let, v tomto případě to také hradí stát, ale je to podmíněno celodenním pečováním o dítě do 7mi let nebo o 2děti do 15ti let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 12:45

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 12:49

A nevíte jak je u možnosti, že bych nastoupila do práce, ale ne HPP, ale pouze DPČ s výdělkem cca 12000 hrubého? To bych se nikam hlásit nemusela, jenom zažádat toho zaměstnavatele, aby za mě odváděl ten minimální doplatek na zdravotním do výše té minimální mzdy z mého platu? Nemáte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7443
26.11.19 13:20

@Letadlo55 Zaměstnavatel ten doplatek musí strhávat automaticky, pokud mu nedoložíš nějaký důvod, proč by ho strhávat neměl. Pokud dítě nedochází do školky více než 4 hodiny denně, můžeš zaměstnavateli dát čestné prohlášení, že jsi osoba pečující o dítě do 7 let (tím nemyslím, že jsi tak nahlášená na pojišťovně jako státní pojištěnec) a neplatí pro tebe tedy minimální vyměřovací základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama