Rodičovský příspěvek, když nemám nárok na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

horakova.verunka
Stálice 81 příspěvků 17.10.18 20:19
Rodičovský příspěvek, když nemám nárok na mateřskou

Zdravím všechny…Chtěla bych se zeptat…Po návratu z porodnice (rodila jsem předčasně) jsem dostala dopis, že nemám nárok na mateřskou…Chtěla bych se zeptat…Nemáte někdo podobnou zkušenost (zamítnutí PPM)? Musím jít žádat o rodičovský příspěvek nebo tím zamítnutím ho dostanu „automaticky“? Nejsem moc nadšená z představy, že budu s malým, předčasně narozeným miminkem běhat a především kdo ví jak dlouho vysedávat někde na úřadech…Moc děkuji za informace…

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 17.10.18 20:23

automaticky ho nedostaneš, musíš o něj zažádat. Na ten úřad musí všichni.

Uživatel je onlineluccifera
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 17.10.18 20:24

Nevim jak to budes mit, ale me sezeni na uradech taky desilo, zvlast proto, ze je vsechno mimo me mesto. Tak jsem vlitla na nas urad, vyridila datovku a vsechno posilala pres net

Uživatel je onlineKamkam
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.10.18 20:30

@horakova.verunka já tam poslala tatínka :palec:

Šmoulice
Kelišová 6750 příspěvků 17.10.18 20:44

No to je šílenej problém, jít si to vyřídit :roll:
Nikdo tě k tomu nenutí. Pokud se bez rodičáku obejdeš , tak nikde lítat nemusíš ;)

Baramaam
Povídálka 12 příspěvků 17.10.18 20:58

Doporučuji zavolat si na Úřad práce a zjistit si jaké přesně dokumenty mít sebou a zeptala bych se i kdy tam mívají méně lidí.
O rodicak je možné žádat až tři měsíce zpětně, tak pokud nechybí finance, je možné tam zajít až po šestinedělí.

horakova.verunka
Stálice 81 příspěvků 18.10.18 00:25

@Baramaam Moc děkuji za info…

horakova.verunka
Stálice 81 příspěvků 18.10.18 00:28
@Šmoulice píše:
No to je šílenej problém, jít si to vyřídit :roll:
Nikdo tě k tomu nenutí. Pokud se bez rodičáku obejdeš , tak nikde lítat nemusíš ;)

Tak promiň, že jsem si dovolila zeptat se…Problém to je, když člověk nemá auto ani tatínka…

Vikule17
Povídálka 41 příspěvků 18.10.18 00:42
@horakova.verunka píše:
Tak promiň, že jsem si dovolila zeptat se…Problém to je, když člověk nemá auto ani tatínka…

Nenech se vyvést z míry,takových lidí je tu plno :srdce: lítání po úřadech není příjemné,ale v tomhle případě nevyhnutelné :? Dobrou noc :srdce:

Šmoulice
Kelišová 6750 příspěvků 18.10.18 08:06
@horakova.verunka píše:

Tak to sis pořídila dítě do perfektní situace :potlesk:
Budeš to muset zvládnout sama.

A jen tak mimochodem, rodičák jsem měla vyřízený ihned. Prodloužení taktéž. Žádné hodinové sezení na úřadech se nekonalo. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >