Rodičovský příspěvek - když se blíží konec

828
16.3.17 14:05

Rodičovský příspěvek - když se blíží konec

Dobrý den, snad se nebudu opakovat. Sice mám ještě čas, než mi rodičák skončí, v září 2018, ale chci se zeptat už teď.

Jak to probíhá ten konec? Upozorní mě z úřadu nebo si to mám hlídat a sama hlásit? Jelikož mi byl ukončen pracovní poměr uplynutím doby, je mi jasné, že musím na pracovní úřad, pokud se mi tedy nepoštěstí a půjdu hned do jiné práce.
A pro sichr… Asi by nebylo marné to nahlásit i na pojišťovně, že ano?

Mnohokrát děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5708
16.3.17 14:14

@catchthem pokud ti nevychazi posledni davka stejne jako predchozi, tak to spojuji. Prijde dopis, stejne tak o ukonceni. Oba s modrým pruhem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
16.3.17 14:19
@Ornwen píše:
@catchthem pokud ti nevychazi posledni davka stejne jako predchozi, tak to spojuji. Prijde dopis, stejne tak o ukonceni. Oba s modrým pruhem.

Mám to chápat tak, že mi přijde vyrozumění o ukončení po termínu nebo před termínem… Tedy jakási upomínka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
16.3.17 14:21

@catchthem bylo to ten mesic, co byla posledni davka. To o tom. případném spojeni poslednch davek (a tedy moznem ukonceni o. mesic driv!) Prislo tak o dva a pul mesice pred puvodnim koncem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7451
16.3.17 14:27

@catchthem Všechny změny máš povinnost hlásit pojišťovně do 8 dnů. Po ukončení pracovního poměru jsi měla nahlásit, že jsi osoba pobírající RP - k čemuž obvykle chtějí potvrzení o pobírání RP. Ke konci pobírání RP buď když už budeš zaměstnaná, tak tě nahlásí zaměstnavatel, nebo pokud se registruješ na ÚP, tak to ohlásíš na pojišťovně ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 14:32
@catchthem píše:
Dobrý den, snad se nebudu opakovat. Sice mám ještě čas, než mi rodičák skončí, v září 2018, ale chci se zeptat už teď.

Jak to probíhá ten konec? Upozorní mě z úřadu nebo si to mám hlídat a sama hlásit? Jelikož mi byl ukončen pracovní poměr uplynutím doby, je mi jasné, že musím na pracovní úřad, pokud se mi tedy nepoštěstí a půjdu hned do jiné práce.
A pro sichr… Asi by nebylo marné to nahlásit i na pojišťovně, že ano?

Mnohokrát děkuji za odpověď
Čerstvá zkušenost. V únoru jsem končila rodičák. Kolem půlky února mi přišel dopis, že tímto měsícem vycerpam 220 000,–. Teď v březnu mi přišel poslední rodičák plus ještě něco co zbývalo do té částky 220 tis. Spojili to do jedné dávky. Prvního jsem se šla hlásit na ÚP. Navíc mám nárok na podporu, jelikož jsem minimálně 12 měsíců pečovala o dítě do 4 let. První dva měsíce to budou 4000 a pak se to bude snižovat. A potom mám možnost buď nastoupit do práce nebo se z Up odhlásit a nahlásit se na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let, kdy sice nebudu mít příjem, ale zdravotní bude platit pojišťovna. Ale nesmíš pobírat žádné dávky jinak musíš zůstat na pracáku.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
16.3.17 14:34

@catchthem 31.1. mi koncil rodicovsky prispevek. v pulce ledna mi prisel dopis, kde jsem se vlastne nic nedozvedela. na zacatku unora mi prislo, ze mi za leden prijde vic penez (prispevek + zbytek) a na konci unora mi prisel treti dopis, ze mi ten prispevek odebiraji. Ale ja jsem vedela, ze mi to konci 31.1., protoze jsem od 1.2. nastupovala na materskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
16.3.17 20:10

Děkuji za odpovědi. Ukončení pracovního poměru jsem hlasila.. Sice se zpožděním protože jsem to nevěděla ale dolozila jsem vše potřebné a řekli mi že je vše v pořádku… Konec do tedy pro jistotu hlídat budu. Ikdybych nehlidala, oni si to pohlidaji… Ale já bych pak prosvihla ohlašovací povinnost na pojišťovně.
Mam v tom teď jasno, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama