Rodičovský příspěvek, Kindergeld

Anonymní
5.11.19 23:39

Rodičovský příspěvek, Kindergeld

Zdravím,
potřebovala bych poradit. Přítel dělá v Německu, kde má smlouvu na dobu neurčitou. Máme dvě malé děti. Šla jsem tedy z RD na RD, ale rodičovský příspěvek mi byl v Čechách pozastaven, protože otec dětí dělá v Německu a já mám prý tedy nárok na peníze z Německa. Vyplnili jsme potřebné formuláře a nic. Od června neberu žádné peníze ani tady ani v Německu. V Německu prý mají půl roku na vyřízení, ale mám pocit, že na nás zapomněli. Teď se ke mně donesla informace, že bych si mohla zkusit zažádat znova o RP v Čechách. Máte s tím někdo zkušenost? Popř co mám dělat dál, když se německá strana nevyjádří? Jak dlouho trvá vyřízení Kindergeld?
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22618
5.11.19 23:42

Urgovat. Zjistit co je špatně nebo chybí. Nebo si vzít někoho, kdo tomu rozumí a udělá to za vás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
5.11.19 23:46

Nic víc o tom nevím, ale můj otec má to samé. Pracuje v Německu a bere na dvě děti něco kolem 10 tisíc. Což se nedá srovnávat s našimi. Ovšem myslím, ale nejsem si jistá, že musí mít děti v Německu aspoň zdr. pojištění, ale kecala by jsem.
Hele vyřizování sice trvalo, ale zase dostali zpětné třeba 30-60 k ročně na daních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 23:48

@pikola
Přítel sehnal paní, která nám pomáhala s vyřízením v Německu, ale prý s tím nic nemůže udělat, že musíme vydržet. Už čekáme dost dlouho. Já sama jsem posílala email na příslušnou sociální správu v Německu, ale zatím jsem se nedočkala odpovědi. Kdybych na tom byla s němčinou dobře, tak jim zavolám a zeptám se, ale i ten E-mail mi musel pomáhat překladač..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.11.19 23:50

@tothova
O pojištění děti v Německu nám paní, co nám to má vyřizovat, nic neříkala. Děti jsou u VZP

• Nahlásit
  • Citovat
4215
6.11.19 04:20

Tedy myslím, že rp a kindergeld je něco jiného. Manžel dělá v Německu, přídavky dostává a trvalo to skoro 3/4 roku, ale dostal vše zpětné. Najdi si tu diskuzi na toto téma a někde je uvedený kontakt na centrálu. Tam jsme urgovali žádost a potom bylo vyřízeno vše do měsíce. Žádné zdravotní pojištění v Německu není nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
6.11.19 07:57

Zakladatelko, nic jiného než sehnat někoho s dobrou nemcinou a buď osobně nebo telefonicky urgovat a vyptávat se asi stejně dělat nemůžeš. Ale všechno by vám měla poradit ta paní, co vám rodicak zarizovala, včetně případných kontaktů. Fakt je ale ten, že vyřizování těchto věcí v Německu dost trvá, peníze pak přijdou najednou třeba za půl roku zpětně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
6.11.19 08:34

Hm

Příspěvek upraven 10.11.19 v 10:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24481
6.11.19 10:07

Ono to trvá, Protože teď děti je hodně a přednost mají to, kteří tam ziji..a teď už to vyplatí jen půl roku zpětně. Chtelo by to tam zavolat, třeba něco chybí..nebo ať se tam přítel dojde zeptat, když v Německu pracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama