Konec rodičovského příspěvku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.10.21 11:01

Rodičovský příspěvek konec

Ahojky, chtěla bych se zeptat.
Dnes mi skončil rodičovský příspěvek a nevim co dělat. Malemu budou ted 2roky. Chodi do jeslí na celý den, protože měl problemy s vývojem a doktorka nas poslala aby jsme to zkusili toto aby byl ve společnosti děti ( ma náběh na autismus). Já mam teď brigádnickou smlouvu, protože bydlíme na vesnici a najit tu práci je dost těžké. Chci se zeptat musím se jít hlásit na UP nebo stačí když mam brigadnickou smlouvu a strhavaji mi z ní prnize? Potřebuji chodit do tehle brigady než si najdu praci, protože mame hypoteku atd a z podpory 5000 bych to neutáhla. A nerada bych k tomu jeste platila zdravotni a sociálni. Práce se mi rýsuje jedna ale tam jr nastup až v Listopadu děkuji moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26462
1.10.21 11:05

No podporu při brigádě stejně mít nemůžeš. Kolik si vyděláš? Jestli do 10 tisíc, tak si musíš zdravotni platit sama. Proč jsi vyčerpala rodicak tak rychle a neroztahla sis poslední dávku aspoň na další rok, abys měla poresene to pojištění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
1.10.21 11:06

Takže ze smlouvy co máš tak ti strhavaji sociální a zdravotní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 11:11

Strhavají mi peníze ale zda za socialni a zdravotní nrvím. Ani nevim kde dohledat.
No to jsem chtěla si to rozložit jenže jsem to tak odkladala, protože jsme řešili zdr.stav maleho tak jsem na to zapomela a už pak bylo pozde.
Nebo když bych nastoupila do jedne prace az v pondeli a dnes mi teda skoncil RP tak budu muset platit ty 3dny?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 11:13

Teprve jsem zacala v praci a mela jsem dostat 2100 a dostala jsem po strhnuti 1785kč.

• Citovat
  • Nahlásit
12068
1.10.21 11:14
@Anonymní píše:
Strhavají mi peníze ale zda za socialni a zdravotní nrvím. Ani nevim kde dohledat.
No to jsem chtěla si to rozložit jenže jsem to tak odkladala, protože jsme řešili zdr.stav maleho tak jsem na to zapomela a už pak bylo pozde.
Nebo když bych nastoupila do jedne prace az v pondeli a dnes mi teda skoncil RP tak budu muset platit ty 3dny?

Podívej se na výplatní pásku. Odvody se platí za celý měsíc. Pokud nastoupís kdykoliv v měsíci tak to máš pokryto, nemusíš nic doplácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
1.10.21 11:16
@Anonymní píše:
Nebo když bych nastoupila do jedne prace az v pondeli a dnes mi teda skoncil RP tak budu muset platit ty 3dny?

Ten rp došel poslední v září, nebo ještě budeš mít platbu v říjnu? Pojištění je vždy na celý měsíc, 3 dny extra nikde neplatis. Ten odvod pojištění na brigádě se odvyji podle výše výdělku, když máš víc jak 10 000, tak to za tebe platí, když min, platíš sama. Smlouvu máš ne? Tam to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
1.10.21 11:17
@Anonymní píše:
Teprve jsem zacala v praci a mela jsem dostat 2100 a dostala jsem po strhnuti 1785kč.

Tak to ti strhli daň. Jakou máš smlouvu DPP nebo DPČ? A kolik si mas měsíčně vydělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
1.10.21 11:18

Tady bych i rád poradil, ale když vidím, že zakladatelka se nevyzná ani v úplných základech a není schopna si ani ty základy najít. Tak vypisovat tady půl dne se mi fakt nechce. Už jsem to tady jinde radil aspoň 200×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
1.10.21 11:28
@Anonymní píše:
Dnes mi skončil rodičovský příspěvek a nevim co dělat. Malemu budou ted 2roky. Chodi do jeslí na celý den, protože měl problemy s vývojem a doktorka nas poslala aby jsme to zkusili toto aby byl ve společnosti děti ( ma náběh na autismus). Já mam teď brigádnickou smlouvu, protože bydlíme na vesnici a najit tu práci je dost těžké. Chci se zeptat musím se jít hlásit na UP nebo stačí když mam brigadnickou smlouvu a strhavaji mi z ní prnize? Potřebuji chodit do tehle brigady než si najdu praci, protože mame hypoteku atd a z podpory 5000 bych to neutáhla. A nerada bych k tomu jeste platila zdravotni a sociálni. Práce se mi rýsuje jedna ale tam jr nastup až v Listopadu děkuji moc.

A jakou tedy máte vlastně smlouvu? HPP to zřejmě není, čili máte DPP nebo DPČ? Tak se do ní podívejte, co jste podepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
1.10.21 11:35

Mj. pokud vím, žádná brigádnická smlouva neexistuje, to se jen používá, ale je to nějaká dohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
1.10.21 11:37
@Anonymní píše:
Dnes mi skončil rodičovský příspěvek a nevim co dělat. Malemu budou ted 2roky. Chodi do jeslí na celý den, protože měl problemy s vývojem a doktorka nas poslala aby jsme to zkusili toto aby byl ve společnosti děti ( ma náběh na autismus). Já mam teď brigádnickou smlouvu, protože bydlíme na vesnici a najit tu práci je dost těžké. Chci se zeptat musím se jít hlásit na UP nebo stačí když mam brigadnickou smlouvu a strhavaji mi z ní prnize? Potřebuji chodit do tehle brigady než si najdu praci, protože mame hypoteku atd a z podpory 5000 bych to neutáhla. A nerada bych k tomu jeste platila zdravotni a sociálni. Práce se mi rýsuje jedna ale tam jr nastup až v Listopadu děkuji moc.

Je rozdíl, zda jsi pouze vyčerpala rodičovský příspěvek (tedy 300 tisíc korun od státu), nebo zda ti už skončila rodičovská dovolená. Pokud jen příspěvek, žádné pojištění platit nemusíš a jsi stále na rodičovské dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4115
1.10.21 11:44

Počkejte, ale minimálně zdravotní pojištění by za zakladatelku měl platit po celou dobu, co je na RD, stát, ne? Bez ohledu, jestli ještě pobírá rodičovský příspěvek, nebo ne. Nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
1.10.21 11:54

@Modesta No ono jde o to, jestli na nějaké RD vůbec je. Zakladatelka si tu evidentně plete pojmy s dojmy.

Jestli má nějaké DPP (což odpovídá tomu výdělku, co tu hodila), tak tam se za ní zdravotko platit nebude. A nevím, jaké jsou podmínky souběhu evidence na UP a takovéto brigády.

Zakladatelka by si měla urychleně najít zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
1.10.21 12:04

Nahlásit se na pojišťovnu jako osoba pečující o dite? Brigádu k tomu mít můžeš.

Možnost přivýdělku, který vás nevyřadí z kategorie státních pojištěnců, však existuje. Za příjmy ze zaměstnání se pro účely veřejného zdravotního pojištění totiž nepovažuje dohoda o pracovní činnosti s výdělkem pod 3 500 Kč měsíčně, případně dohoda o provedení práce s příjmem nepřevyšujícím 10 000 Kč měsíčně. Je ovšem třeba pamatovat i na další limity těchto možností přivýdělku – např. na dohodu o provedení práce je možné odpracovat u jednoho zaměstnavatele maximálně 300 hodin za jeden kalendářní rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat