Rodičovský příspěvek - mají všichni stejně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pavla213
Nováček 3 příspěvky 11.06.19 19:59
Rodičovský příspěvek - mají všichni stejně ?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně RP. Všude čtu že je to cca 7600, ale někde jsem slyšela že když muj přítel (otec dítěte) bere velké peníze dostanu RP max 3600. Máte s tímhle někdo zkušenosti? Předem děkuji

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tableta
Kelišová 5170 příspěvků 11.06.19 20:00

RP činí 220t. Na kolik měsíců si tuto částku rozpočítáš, je na tobě.

Já jsem si to rozpočítala do tří let a tří měsiců dítěte a vycházelo to na 6111,– za měsíc

Příspěvek upraven 11.06.19 v 20:02

Kaci89
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 11.06.19 20:01

Ne, kdyz tvuj chlap bere velke penize, nedostanes nic :roll:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 20:06

Blbost, vsichni maji 220 tisic a je na Tobe, jak si to rozvrhnes, minimalne je to tusim 50 Kc a maximalne muzes brat stejne penize jako z PPM.. pokud nemas narok na PPM, tak Ti dnem porodu vznika narok na ten rodicovsky prispevek..

Zumpa
Kecalka 185 příspěvků 11.06.19 20:06

Je fakt tak velký problém si přečíst přímo oficiální zdroj, případně zavolat na pracák?

https://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 20:07
@Zumpa píše:
Je fakt tak velký problém si přečíst přímo oficiální zdroj, případně zavolat na pracák?https://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

A je tak tezky psat normalni prispevky? Vsude utocis a urazis :poblion:

Tableta
Kelišová 5170 příspěvků 11.06.19 20:09
@Tazvesnice píše:
A je tak tezky psat normalni prispevky? Vsude utocis a urazis :poblion:

Od tebe to sedí :P

Hugita
Kecalka 180 příspěvků 11.06.19 20:10

Na rodicak maji pravo vsechny maminky bez ohledu na to jestli partner bere nebo nebere hodne. S partnerovym platem ( kdyz je vysoky) muzes dosahnout na vyssi rodicak, ale ne vyssi ne 32000 za mesic, das tam potvrzeni jeho mesicnich prijmu, ale celkova castka rodicaku je pro kazdeho 220 000 (od r. 2020 to bude 300 000kc) kterou si muzes rozvrhnout od par mesicu az do 4let ditete. Nejlepe ti to osvetli na uradu prace.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 20:12
@Tableta píše:
Od tebe to sedí :P

Prosim? Nerikam, ze si obcas nekde nerypnu, ale ve vetsine pripadu se snazim opravdu poradit, pripadne rict zkusenost :nevim:

Uživatel je onlinekorneli
Kecalka 111 příspěvků 11.06.19 20:14

220 tisíc má každá a záleží jak dlouho budeš chtít být doma s dítětem. Od toho se pak odvíjí měsíční částka.

Zumpa
Kecalka 185 příspěvků 11.06.19 20:16
@Tazvesnice píše:
Prosim? Nerikam, ze si obcas nekde nerypnu, ale ve vetsine pripadu se snazim opravdu poradit, pripadne rict zkusenost :nevim:

Sorry, ale já jsem také poradil - poslal jsem odkaz přímo na web MPSV. Nicméně proč jsem napsal takto „urážlivě“? Protože ten dotaz je fakt neskutečně hloupý, navíc od fejka, takže začínám mít možná paranoidní pocit, že podobně „inteligentní“ témata se tu zakládají účelově, aby se prodala shlédnutá reklama.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 20:18

@Zumpa na novacka fakt prima pristup :nevim: pokracuj a za chvili si muzes zakladat novy ucet, ptze Tvoje prispevky jsou mnohdy opravdu mimo a urazlive :zed:

Zumpa
Kecalka 185 příspěvků 11.06.19 20:27
@Tazvesnice píše:
@Zumpa na novacka fakt prima pristup :nevim: pokracuj a za chvili si muzes zakladat novy ucet, ptze Tvoje prispevky jsou mnohdy opravdu mimo a urazlive :zed:

ANo, vím, že v dnešní přecitlivělé společnosti se pravda nesmí říkat ani přímo, ani nepřímo. Musím se tvářit jako sluníčko a za sebemenší projev hlouposti a neschopnosti se nesmím na nikoho zlobit, musím být empatický a musím jen a pouze chválit. Takhle je to v pořádku dle místních regulí?

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 20:28
@Zumpa píše:
ANo, vím, že v dnešní přecitlivělé společnosti se pravda nesmí říkat ani přímo, ani nepřímo. Musím se tvářit jako sluníčko a za sebemenší projev hlouposti a neschopnosti se nesmím na nikoho zlobit, musím být empatický a musím jen a pouze chválit. Takhle je to v pořádku dle místních regulí?

Urazej dal, ja uz s Tebou nebudu ztracet cas :roll:  :mavam:

Cenarius
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 11.06.19 20:38

@Zumpa srat na to. Co chvilu je dementni dotaz troll, jelikoz uz se pak neozve. Tak je jedno co pisete. Taky mam dost casto nepohodlne nazory. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama