Rodičovský příspěvek - matka cizinka

493
23.7.19 07:46

Rodičovský příspěvek - matka cizinka

Ahoj,
neřešil někdo něco podobného?
Situace já čech, dítě taky čech, matka cizinka mimo EU. Včera jsem byl žádat o rodičák (na sebe). Ale nechtějí mi ho dát, protože tvrdí že matka tu musí mít odbydleno 365 dní.

Když koukám sem, tak asi mají pravdu http://zakony.centrum.cz/…paragraf-30a?…

Asi mají pravdu, že? Protože matka je společně posuzovaná osoba, tudíš musí splňovat nějakou podmínku z § 3Okruh oprávněných osob - (2) Dávky státní sociální podpory dále náleží podle odstavce 1 i v případě, kdy osoba a osoby společně s ní posuzované nemají na území České republiky trvalý pobyt podle zvláštního právního předpisu, pokud jsou

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1886
23.7.19 08:22

@cocomoon a ja si do ted myslela, za na RP ma narok kazdy 8o

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8415
23.7.19 09:34

Zkuste požádat o prominutí podmínky trvalého pobytu.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.19 09:41

@cocomoon já jsem ceska, otec cizinec, žijící mimo EU (v ČR nikdy nebyl) A rodičovský příspěvek normálně pobírám, úplně bez problémů. Jen jsem podepisovala nějaké prohlášení, že nepobiram příspěvek z manželovy země.

  • Citovat
  • Nahlásit
8415
23.7.19 09:46
@Anonymní píše:
@cocomoon já jsem ceska, otec cizinec, žijící mimo EU (v ČR nikdy nebyl) A rodičovský příspěvek normálně pobírám, úplně bez problémů. Jen jsem podepisovala nějaké prohlášení, že nepobiram příspěvek z manželovy země.

No v tomto případě ale spolu nežijete, takže je možné ho vyřadit ze společně posuzovaných osob. To není případ zakladatele.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
23.7.19 11:40

Jo, koukám, že pořádat o vyjímku je taky možné. To mi ani ta pracovnice neřekla.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
19.8.19 15:25

Tak sem to trošku urgoval na úřadě a chtějí po mě nějaké potvrzení že se tu malej vyskytuje.
Takže sem vytisknul faktury za kojenecké mléko. Nechám si na matrice vystavit potvrzení, že jsme byli na vítání občánků. Z pasu okopíruju stránku, kde je vyznačený příjezd do čr. Donesu potvrzení, že jsme se tu registrovali k doktoru.

Setkal jste se s tím někdo?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8415
19.8.19 15:49

@cocomoon Toho doktora můžeš když tak poprosit ať ti potvrdí i termíny návštěv, kdy jste u něho byli.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
20.8.19 08:15

Tam pudem teď poprvé, na očkování sme chodili v zahraničí.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 14:33

Dobrý den, řeším podobný problém. Jsem Čech a manželka je cizinka mimo EU. Máme společně zažádáno o přechodný pobyt na území ČR za účelem sloučení s rodinou.Dnes sme zjistili že je těhotná. Chci se zeptat jestli budeme mít nárok na rodičovský příspěvek? Manželka bude na území ČR 17.1.2021 1 rok nepřerušeného pobytu na území ČR. Momentálně je nezaměstnaná a do nedávna pracovala po agenturou jako brigádník. Nyní hledáme práci na HPP. Na internetu se toho moc nepíše ohledně toho, jak to je když je otec Čech a matka cizinka mimo EU a jsou manželé. Nemáte někdo podobnou zkušenost?? :roll:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
7.9.20 18:16
@Martin1992 píše:
Dobrý den, řeším podobný problém. Jsem Čech a manželka je cizinka mimo EU. Máme společně zažádáno o přechodný pobyt na území ČR za účelem sloučení s rodinou.Dnes sme zjistili že je těhotná. Chci se zeptat jestli budeme mít nárok na rodičovský příspěvek? Manželka bude na území ČR 17.1.2021 1 rok nepřerušeného pobytu na území ČR. Momentálně je nezaměstnaná a do nedávna pracovala po agenturou jako brigádník. Nyní hledáme práci na HPP. Na internetu se toho moc nepíše ohledně toho, jak to je když je otec Čech a matka cizinka mimo EU a jsou manželé. Nemáte někdo podobnou zkušenost?? :roll:

Zavolat na úřad práce.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
9.9.20 08:54
@Martin1992 píše:
Dobrý den, řeším podobný problém. Jsem Čech a manželka je cizinka mimo EU. Máme společně zažádáno o přechodný pobyt na území ČR za účelem sloučení s rodinou.Dnes sme zjistili že je těhotná. Chci se zeptat jestli budeme mít nárok na rodičovský příspěvek? Manželka bude na území ČR 17.1.2021 1 rok nepřerušeného pobytu na území ČR. Momentálně je nezaměstnaná a do nedávna pracovala po agenturou jako brigádník. Nyní hledáme práci na HPP. Na internetu se toho moc nepíše ohledně toho, jak to je když je otec Čech a matka cizinka mimo EU a jsou manželé. Nemáte někdo podobnou zkušenost?? :roll:

Na ministerstvu vnitra musíte potom vzít potvrzení o tom že Vaše přítelkyně je tady 365 dní legálně. A bez problém požadat o rodičovský příspěvek

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.20 13:13
@Siryna píše:
Na ministerstvu vnitra musíte potom vzít potvrzení o tom že Vaše přítelkyně je tady 365 dní legálně. A bez problém požadat o rodičovský příspěvek

Super, děkuji za pojasnění :) ale s tím ministerstvem :roll: :roll: :roll: tam je vše na dlouhý lokty. Půl roku sme čekaly na výslech a měsíc a půl na překlenovací štítek, tak ta žádost typuju bude taky na dýl :roll: ale děkuji za odpověď :)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
9.9.20 13:30
@Martin1992 píše:
Super, děkuji za pojasnění :) ale s tím ministerstvem :roll: :roll: :roll: tam je vše na dlouhý lokty. Půl roku sme čekaly na výslech a měsíc a půl na překlenovací štítek, tak ta žádost typuju bude taky na dýl :roll: ale děkuji za odpověď :)

Objednatese přes internet. Nevím odkud jste. Ale já přijdu a řeknu co chci. Potvrzení stojí 50 korun ( kolek) je jedna stránka. Jestli čekáte na rozhodnutí, tak musí Vám napsat kdy podána žádost, jestli je rozhodnuto, jestli ne tak musí napsat že v žádosti doposud ne bylo rozhodnuto.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama