Rodičovský příspěvek - matka cizinka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cocomoon
Kecalka 387 příspěvků 23.07.19 07:46
Rodičovský příspěvek - matka cizinka

Ahoj,
neřešil někdo něco podobného?
Situace já čech, dítě taky čech, matka cizinka mimo EU. Včera jsem byl žádat o rodičák (na sebe). Ale nechtějí mi ho dát, protože tvrdí že matka tu musí mít odbydleno 365 dní.

Když koukám sem, tak asi mají pravdu http://zakony.centrum.cz/…paragraf-30a?…

Asi mají pravdu, že? Protože matka je společně posuzovaná osoba, tudíš musí splňovat nějakou podmínku z § 3Okruh oprávněných osob - (2) Dávky státní sociální podpory dále náleží podle odstavce 1 i v případě, kdy osoba a osoby společně s ní posuzované nemají na území České republiky trvalý pobyt podle zvláštního právního předpisu, pokud jsou

Reakce:
1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 23.07.19 08:22

@cocomoon a ja si do ted myslela, za na RP ma narok kazdy 8o

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 23.07.19 09:34

Zkuste požádat o prominutí podmínky trvalého pobytu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 09:41

@cocomoon já jsem ceska, otec cizinec, žijící mimo EU (v ČR nikdy nebyl) A rodičovský příspěvek normálně pobírám, úplně bez problémů. Jen jsem podepisovala nějaké prohlášení, že nepobiram příspěvek z manželovy země.

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 23.07.19 09:46
@Anonymní píše:
@cocomoon já jsem ceska, otec cizinec, žijící mimo EU (v ČR nikdy nebyl) A rodičovský příspěvek normálně pobírám, úplně bez problémů. Jen jsem podepisovala nějaké prohlášení, že nepobiram příspěvek z manželovy země.

No v tomto případě ale spolu nežijete, takže je možné ho vyřadit ze společně posuzovaných osob. To není případ zakladatele.

cocomoon
Kecalka 387 příspěvků 23.07.19 11:40

Jo, koukám, že pořádat o vyjímku je taky možné. To mi ani ta pracovnice neřekla.

cocomoon
Kecalka 387 příspěvků 19.08.19 15:25

Tak sem to trošku urgoval na úřadě a chtějí po mě nějaké potvrzení že se tu malej vyskytuje.
Takže sem vytisknul faktury za kojenecké mléko. Nechám si na matrice vystavit potvrzení, že jsme byli na vítání občánků. Z pasu okopíruju stránku, kde je vyznačený příjezd do čr. Donesu potvrzení, že jsme se tu registrovali k doktoru.

Setkal jste se s tím někdo?

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 19.08.19 15:49

@cocomoon Toho doktora můžeš když tak poprosit ať ti potvrdí i termíny návštěv, kdy jste u něho byli.

cocomoon
Kecalka 387 příspěvků 20.08.19 08:15

Tam pudem teď poprvé, na očkování sme chodili v zahraničí.

Váš příspěvek
Reklama