Reklama

Rodičovský příspěvek na 2 roky, ale doma do 3 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petramarkech
Kecalka 439 příspěvků 09.08.18 21:24
Rodicovsky prispevek na 2 roky, ale doma do 3 let

Ahoj maminky :hug: mam dotaz: 5 mesicu jsem mela materskou a pak vyrizeny rodicovsky prispevek na 19 mesicu, cili penizky do 2 let veku syna.. u zamestnavatele jsem nahlasila, ze budu doma do synovych 3 let a tedy ten 3. rok budu doma vlastne zadarmo.. chci se vas zeptat, jak se to resi v ramci statu? musim se zajit nekde nahlasit (byt vedena na uradu prace treba)?a jak se je to s placenim socialniho a zdravotniho pojisteni po dobu, co budu takhle doma? je treba zajit napriklad na pojistovnu? mam v planu si zajet na urad, ale tam byva vzdycky tak strasne moc lidi a cekani nekonecne, tak me napadlo zkusit zeptat se vas, ktere s tim mate sve zkusenosti ❤️ dekuji za jakoukoliv odpoved!

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineReflex
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 09.08.18 21:31

Nemusíš nic řešit, stát je plátcem pojistného za osoby na rodičovské dovolené, což jsi až do 3 let dítěte. Možná pro úplný klid duše bych ve chvíli, kdy dobereš příspěvek zavolala na pojišťovnu a ověřila si, že je vše v pořádku a vedou tě v kategorii osob na rodičovské.

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 21:32

@petramarkech bud se nahlasis na pojistovnu,nebo si roztahej na ten posledni rok rodicak tak,aby ti chodilo alespon 50,–/mesicne.Vyjde to nastejnou,zdravotni plati stat.

Eliiinka
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 09.08.18 21:35

@petramarkech mám to podobné jako ty, rodičovský příspěvek jsem vyčerpala po dvou letech ale v práci mám nahlášeno na 3 roky, tudíž teď jsem doma zadarmo, ale nezařizovala jsem nic, jestliže máš smlouvu na dobu neurčitou tak by se snad nemuselo nic řešit, tedy alespoň tak mi to bylo řečeno :nevim: a jestli jo tak jsem v pr… :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 09.08.18 21:35

Mela jsem to stejne, nic jsem nezarizovala, nevyrizovala.

Uživatel je onlineReflex
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 09.08.18 21:35
@unuděná píše:
@petramarkech bud se nahlasis na pojistovnu,nebo si roztahej na ten posledni rok rodicak tak,aby ti chodilo alespon 50,–/mesicne.Vyjde to nastejnou,zdravotni plati stat.

To je úplně zbytečné, není jediný důvod to dělat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 09.08.18 21:36
@unuděná píše:
@petramarkech bud se nahlasis na pojistovnu,nebo si roztahej na ten posledni rok rodicak tak,aby ti chodilo alespon 50,–/mesicne.Vyjde to nastejnou,zdravotni plati stat.

Nic roztahovat nemusi, ma zemestnavatele, je na rodicovske, takze nemuso pobirat rp.

ugluk
Hvězda diskuse 42613 příspěvků 09.08.18 21:37

Neřešíš nic. Zaměstnavatel tě vede jako osobu na rodičovské dovolené, tudíž stát o tobě ví. A je to úplně beze vztahu k tomu, jak rychle jsi vybrala peníze. Měla jsem to stejně, na pojišťovnu jsem šla až poté, co jsem ukončila rodičák a rozloučila se se zaměstnavatelem (kdybych tam pracovala nadále, na pojišťovnu bych nešla vůbec).

Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 21:45

@Lama Lama @Reflex no vidite to holky,tak mi dve nezavisle urednice rekly,ze musim :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 09.08.18 21:51
@unuděná píše:
@Lama Lama @Reflex no vidite to holky,tak mi dve nezavisle urednice rekly,ze musim :nevim:

Jsou mimo

Uživatel je onlineReflex
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 09.08.18 21:52
@unuděná píše:
@Lama Lama @Reflex no vidite to holky,tak mi dve nezavisle urednice rekly,ze musim :nevim:

Možná jsi OSVČ nebo jsi neměla v té době pracovní smlouvu? Stát to platí jen za osoby na rodičovské dovolené, tj. vlastně jen za zaměstnance.

Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 22:03

@Reflex ne,byla/jsem zamestnec se smlouvou na dobu neurcitou.Asi vedej prd,to je fakt.Tak jsem holt stravila hodinku cestou na urad a zpet ;) lepsi nez zpetne doplacet zdravotni.

Uživatel je onlineReflex
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 09.08.18 22:13
@unuděná píše:
@Reflex ne,byla/jsem zamestnec se smlouvou na dobu neurcitou.Asi vedej prd,to je fakt.Tak jsem holt stravila hodinku cestou na urad a zpet ;) lepsi nez zpetne doplacet zdravotni.

To bych asi na ten úřad napsala, že podávají nepravdivé informace, ať zjednají nápravu. Jinak se nic nezmění. Aby si fakt člověk všechno hledal sám..

Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 22:17

@Reflex No ja to prave hledala,vsude mozne.,i se ptala tady, a holky mi to potvrdily…ted uz je to passe,stara zalezitost a nepamatuju si ani jmena tech babek :roll:

vjerunqa
Závislačka 3037 příspěvků 09.08.18 22:31

@petramarkech Ahoj, jsi stále na RD, neřešíš absolutně nic ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >