Rodičovský příspěvěk - navýšení

122
8.4.20 11:37

Rodičovský prispevek navyseni kdy to dostanu

Dobrý den chci se zeptat rodičovský prispevek mam od prosince mam to na tri roky takze mam 6111 a jelikoz se s tim nemuze tri mesice hybat mohla jsem o navyseni zadat az od dubna na 8333 jen nechápu jak me doplatí ty tri mesice? Nevíte jakto je? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14037
8.4.20 11:40

@RockFous nijak dozadu se to neproplácí, vyšší dostaneš až od data změny. a jakto že máš jen 6111? není to nějak málo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
8.4.20 11:46
@stinga píše:
@RockFous nijak dozadu se to neproplácí, vyšší dostaneš až od data změny. a jakto že máš jen 6111? není to nějak málo?

Noo na 36 měsíců me to delalo 6111 jenze tim ze jsem si o to zadala v prosinci tak se s tim nesmi tri mesice hybat ale neni mi jasny ze uz jsrm od eldna mohla mit 8333 jak se to vyplácí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
8.4.20 11:50
@RockFous píše:
Noo na 36 měsíců me to delalo 6111 jenze tim ze jsem si o to zadala v prosinci tak se s tim nesmi tri mesice hybat ale neni mi jasny ze uz jsrm od eldna mohla mit 8333 jak se to vyplácí :nevim:

V prosinci to navyseni jeste naplatilo, takze ti to pocitali z 220tis..mam to stejne 6100,–kc, od ledna to zvedli, takze jestli jsi v breznu zazadala o zvyseni, tak ti za brezen prijde vyssi rodicak..to je cele..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
8.4.20 12:16

Nevyplatí ti zpetne nic, od te chvile cos to navysila ti bude chodit ta vyssi castka.
Edit: ja mam rodicak od listopadu a nastavila sem si to na tu vyssi castku rovnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6978
8.4.20 12:21
@RockFous píše:
Dobrý den chci se zeptat rodičovský prispevek mam od prosince mam to na tri roky takze mam 6111 a jelikoz se s tim nemuze tri mesice hybat mohla jsem o navyseni zadat az od dubna na 8333 jen nechápu jak me doplatí ty tri mesice? Nevíte jakto je? :nevim:

Zadala si ted, takze nic zpetne nedostanes. A penize prijdou az v kvetnu. Chodi to zpetne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13267
8.4.20 12:41

Dostala si virtuálních 300 tisíc, pobírat to můžeš maximálně do 4 let věku dítěte. Takže třeba deset měsíců 30 tisíc nebo 40 měsíců 7500. Ještě pro extra blbý - nic jako „mám to na dva roky, mám to do tří let věku dítěte“ neexistuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
8.4.20 12:49
@RockFous píše:
Dobrý den chci se zeptat rodičovský prispevek mam od prosince mam to na tri roky takze mam 6111 a jelikoz se s tim nemuze tri mesice hybat mohla jsem o navyseni zadat az od dubna na 8333 jen nechápu jak me doplatí ty tri mesice? Nevíte jakto je? :nevim:

Nedoplatí vám nic. Jen od dubna (vyplaceno v květnu) budete dostávat 8333,– dokud to nevyčerpáte. O nic nepřijdete. Pořád vyberete stejně peněz. Jen podle výše částky se mění doba pobírání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.20 11:35
@Bubla Bůčková píše:
Dostala si virtuálních 300 tisíc, pobírat to můžeš maximálně do 4 let věku dítěte. Takže třeba deset měsíců 30 tisíc nebo 40 měsíců 7500. Ještě pro extra blbý - nic jako „mám to na dva roky, mám to do tří let věku dítěte“ neexistuje.

Ale takto to tedy rozhodně taky není ano máte virtuálních 300 000 ale rozhodně si nemůžete zažádat o 30K na 10 měsíců je to odvozeno od PPM to je maximální částka kterou můžete žádat víc vám rozhodně nedají a když jste PPM nepobirala a neměla nárok tak je tam nějaký strop daný… Já mám teď rodičovskou a čekáme další přírůstek a navýšili mi to na maximální částku a stejně celých 300 nevyberu do dalsiho porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13267
11.4.20 11:44
@Dominika2018 píše:
Ale takto to tedy rozhodně taky není ano máte virtuálních 300 000 ale rozhodně si nemůžete zažádat o 30K na 10 měsíců je to odvozeno od PPM to je maximální částka kterou můžete žádat víc vám rozhodně nedají a když jste PPM nepobirala a neměla nárok tak je tam nějaký strop daný… Já mám teď rodičovskou a čekáme další přírůstek a navýšili mi to na maximální částku a stejně celých 300 nevyberu do dalsiho porodu…

Proto tam jsou obě možnosti… Tady na emimi, když je problém, tak vždycky je to nepochopení z důvodu „mám to na tři roky“ případně rodičovský příspěvek = rodičovská dovolená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.20 11:47

@Bubla Bůčková já tak taky minule paní ns up řekla že to chci na tři roky a oznámila mi že už to takto nefunguje že si částku vypočítám sama a tu si nastavím ale dříve to tak nebylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama