Rodičovský příspěvek - navýšení podle platu otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nicky88
Závislačka 3695 příspěvků 28.03.19 21:00
Rodičovský příspěvek - navýšení podle platu otce

Ahoj maminky, mám dotaz.. :oops:
Pobírám rodičáků, malému je 9 měsíců a potřebovala bych doložit příjem otce, abych mohla měnit výši příspěvků, podle mého dvz můžu max asi 12 tis., a potřebovala bych mít možnost vytáhnout to ještě o kousek výš :) (kdyby naaaahodou přišlo třeťátko :lol: ) dostala jsem na ÚP papíry kam musí vyplnit příjem za 12 měsíců, se kterým půjde na socku, kde mu stanoví dvz a s tím na ÚP, kde mi vyměří maximální možnou měsíční dávku, chápu to dobře, že :oops: :lol:
A teď těm problém, ten plat za 12 měsíců je v hrubém, před předpokládaným termínem porodu? Nebo skutečným porodem, teď posledních 12 měsíců…? Babo raď,… Jejich účetní neví, na pracáku taky ne…
Malý je narozený 13.6.2018.. :srdce:

Všem mooooc děkuji za rady a omlouvám se za slohovku :oops: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 28.03.19 21:13

Před skutečným porodem.

Loopy
Povídálka 15 příspěvků 28.03.19 21:19

ahojky :mavam: . Měla jsem to samé s druhým dítětem. Je to před skutečným porodem :palec:

nicky88
Závislačka 3695 příspěvků 28.03.19 21:24

@Rive @Loopy :mavam: holky děkuji moc, já byla přesvědčena, že to tak bude, ale jistota je jistota :lol: a když je 13.6., tak ten poslední měsíc je cervnová výplata za květen, nebo květnová za duben?

Viktorka2017
Stálice 69 příspěvků 28.03.19 21:46

Když je 13.6.,tak se počítá březen,duben,květen

Lendeš
Kelišová 6154 příspěvků 28.03.19 21:46

@nicky88 Tu přílohu vyplňuje zaměstnavatel. A vysvětlivky a zásady pro vyplnění jsou tady: https://www.cssz.cz/…ojisteni.htm (ta část Příloha k žádosti o dávku nemocenského pojištění)

Viktorka2017
Stálice 69 příspěvků 28.03.19 21:47

Teda duben,květen,červen :D 2. Čtvrtletí roku

Rive
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 28.03.19 21:50

@Viktorka2017 jenže na rodičák se nedokládá čtvrtletí, ale 12. Měsíců před porodem.

Kristynka22
Kecalka 454 příspěvků 28.03.19 23:38

@Rive Měsíc dozadu jsem si byla na pracáku pro veškeré papíry co budu potřebovat po porodu a na rodičák jsme oba s přítelem dostali papíry na doložení čtvrtletí 8o

Kristynka22
Kecalka 454 příspěvků 28.03.19 23:39

A nemělo se to s čím jiným zaměnit, na mateřskou nemám nárok a na přídavky taky ne, pouze na ten rodičák a možná porodné, to se uvidí ještě.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 29.03.19 06:18

Zákon 187/2006 Sb. § 30
(3) Rodič volí výši rodičovského příspěvku do částky
b) převyšující 7600 Kč měsíčně, jestliže lze aspoň jednomu z rodičů v rodině stanovit k datu narození nejmladšího dítěte v rodině 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu
Denní vyměřovací základ je definován v zákonu 187/2006 Sb. § 18
(3) Rozhodným obdobím je období 12 kalendářních měsíců před kalendářním měsícem, ve kterém vznikla sociální událost

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 29.03.19 06:50

@Kristynka22 Porodné je u příjmu rodičů do 2,7× životního minima, pokud o něm uvažujete, tak máte asi malé příjmy a 70% 30× DDZ nebude vyšší než 7.600 Kč.

Lendeš
Kelišová 6154 příspěvků 29.03.19 08:54

@Kristynka22 K rodičáku se žádné čtvrtletí nedokládá, to jste dostali k porodnému.

Kristynka22
Kecalka 454 příspěvků 29.03.19 15:18

@Lendeš Aha, tak děkuji, to mi taky mohli na úřadu říct, pak bych tady alespoň nepsala bludy :lol:

Kristynka22
Kecalka 454 příspěvků 29.03.19 15:23

@Lendeš @Luboš P Ještě se vás hloupě zeptám, na ten rodičák nebudeme tedy dokládat nic, když chci měsíčně brát 7.600?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama