Rodičovský příspěvek navýšení přes manžela

30
25.2.21 14:39

Rodičovský příspěvek navýšení přes manžela

Prosím nemá někdo aktuální zkušenost? Manželovi nechtějí papír z ÚP o vyměřovacím základu vyplnit v práci, je tam od 08/20. Já mám na sebe rodičák na maximum a myslela jsem, že přes manžela by to mohlo být víc. Vyplní mu to na OSSZ? Nebo jak to můžu řešit? Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24610
25.2.21 14:45

@Miluska13 Tak na OSSZ asi dost tezko vi, jake mel/ma prijmy. To tam doklada zamestnavatel.
Jak, ze mu to nechteji potvrdit?
Byl v praci za mzdovkou? Ty to maji na starost, pripadne to vzit pres personalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
25.2.21 14:48
@Miluska13 píše:
Prosím nemá někdo aktuální zkušenost? Manželovi nechtějí papír z ÚP o vyměřovacím základu vyplnit v práci, je tam od 08/20. Já mám na sebe rodičák na maximum a myslela jsem, že přes manžela by to mohlo být víc. Vyplní mu to na OSSZ? Nebo jak to můžu řešit? Děkuju

Kolik je diteti? Jestli se narodilo driv, nez nastoupil manzel do teto prace, tak mu to nepotvrdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
25.2.21 14:51

@Yorkmut Dcera se narodila driv no, v lednu 2020… Takze to nepotvrdi nikde? Ja nekde cetla, ze prave na OSSZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
25.2.21 14:51

@Miluska13 Hlavne si pripadne navyseni promysli s ohledem, co budes delat, az vycerpas rodicak a diteti bude treba 2+.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
25.2.21 14:52

@Svistice jsem znovu tehotna, sice na zacatku, ale chtela bych vybrat co nejvic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46800
25.2.21 14:53
@Miluska13 píše:
@Yorkmut Dcera se narodila driv no, v lednu 2020… Takze to nepotvrdi nikde? Ja nekde cetla, ze prave na OSSZ

podminky pro rp musi byt splnny ke dni narozeni ditete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
25.2.21 14:55
@Miluska13 píše:
@Svistice jsem znovu tehotna, sice na zacatku, ale chtela bych vybrat co nejvic…

Tak hlavne to pripadne „neprozerte“. Nahoda je blbec.

Zamestnavatel, kde pracoval ke dni narozeni dcery, potvrzeni vystavit nemuze?
Nebo pak zkusit tu OSSZ (na zaklade duchodovych listku?). :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
243
25.2.21 14:58

Řešila jsem minulý týden. Je to jak píšou ostatní. 🙂 potvrzeni se vydává za rok před narozením prvního ditete, takže by to melo byt u tebe od 1/19 do 1/20. Mel by mu to tedy dle mého potvrdit předchozí zaměstnavatel, asi 🤷‍♀️ ten aktuální s tím nema co delat. Pak potvrdi ČSSZ a to potvrzení o denním vyměřovacím základu dokladas jako přílohu k žádosti o navýšení RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
25.2.21 15:01

@Svistice @LD1 no tam je prave problem, ze delal predtim na hospode a ten zamestnavatel uz zkrachoval…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17301
25.2.21 15:03

Řešila jsem před pár dny…Vyplňuje se za 12mesicu PŘED narozením dítěte na které RP pobíráš…takže pokud je dítě v lednu a manžel nastoupil až v srpnu, tak smůla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
25.2.21 15:08
@Bobby píše: Řešila jsem před pár dny…Vyplňuje se za 12mesicu PŘED narozením dítěte na které RP pobíráš…takže pokud je dítě v lednu a manžel nastoupil až v srpnu, tak smůla..

I v tomto pripade jsou ale urcite zaznamy o odpracovane dobe dohledatelne. A mistem, kde bych zacala, je OSSZ, ktera tuto evedenci musi mit kvuli narokum na duchody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19709
25.2.21 15:28
@Svistice píše:
I v tomto pripade jsou ale urcite zaznamy o odpracovane dobe dohledatelne. A mistem, kde bych zacala, je OSSZ, ktera tuto evedenci musi mit kvuli narokum na duchody.
@Svistice píše:

No, není pravda. OSSZ nemusí mít jmenný seznam. My dohledali konkrétní záznam až ve třetím archivu. OSSZ jen poradila první archiv a podle toho jsme se dopátrali.

Jinak pokud partner nemá schované výplatní pásky nebo ty roční přehledy, tak doporučuji na tu OSSZ zajít a domluvit se. Je vcelku fajn to řešit a doložit teď, pokud to tam není, než hledat věci třeba 15 let staré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
25.2.21 16:50

@P4ja Oni to tam budou mit, protoze tenkrat uz tam neco resil, skrz toho byvalyho zamestnavatele… tak to zkusim, dekuji vsem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
25.2.21 18:58
@Miluska13 píše:
@Yorkmut Dcera se narodila driv no, v lednu 2020… Takze to nepotvrdi nikde? Ja nekde cetla, ze prave na OSSZ

Ahoj, teď jaem to řešila a příjem manžel dokladal za obdobi před porodem dítěte.. takže musí tvůj manžel to nechat vyplnit v zaměstnání, kde pracoval když si byla těhotná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat