Rodičovský příspěvek - nejasnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Xantusia
Povídálka 36 příspěvků 05.11.14 11:05
Rodicovsky prispevek - nejasnosti

Ahoj maminky, prosim o radu, byla jsem si zazadat o rodicovsky prispevek, PPM mi konci 18.11., tudiz jsem predpokladala, ze mi RP pobezi od 19.11., ale pani nq uradu prace mi tam napsala od 1.12. netusite nekdo proc? (mezitim jeste cerpam dovolenou 19.11-24.12., ale to by na to nemelo mit vliv).Dekuju za radu

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 05.11.14 11:06

Kolik za ten listopad dostaneš peněz? Jestli je to víc, než rodičák, stejně by ti žádné peníze z rodičáku za listopad nevyplatili.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 05.11.14 11:06

Protože máš vysokou PPM - zjednodušeně, ta PPM co ti příjde za těch 18 dní bude vyšší než následný RP - takže ti ji nebudou dorovnávat

zrcadlo
Kelišová 7288 příspěvků 05.11.14 11:14

Je to tak, jak psaly holky, v jednom měsíci lze čerpat mateřskou i rodičák jen v případě, že celková výše nepřekročí výši rodičovského příspěvku. Kdybys měla rodičák 10000, a zbytek mateřské za část měsíce 8000, vyplatí ti bez ohledu na počet dní rodičák jen 2000, když bude zbytek mateřské vyšší, rodičák dají až za další měsíc.

Xantusia
Povídálka 36 příspěvků 05.11.14 11:21

Moc dekuji za objasneni holky :-) Ted uz to dava smysl.Teda ale jsou to smejdi co, aby se ty maminky nahodou nemely jeden mesic moc dobre :-(

Kassy
Závislačka 3301 příspěvků 05.11.14 11:26
@Xantusia píše:
Moc dekuji za objasneni holky :-) Ted uz to dava smysl.Teda ale jsou to smejdi co, aby se ty maminky nahodou nemely jeden mesic moc dobre :-(

A není to jedno? Celová částka rodičáku je pořád stejná, o nic nepřijdeš, jen se místo tenhle měsíc budeš mít „dobře“, až ti bude rodičák končit a vyjde ti aspoň trocha peněz ještě na další měsíc.

zrcadlo
Kelišová 7288 příspěvků 05.11.14 11:26
@Xantusia píše:
Moc dekuji za objasneni holky :-) Ted uz to dava smysl.Teda ale jsou to smejdi co, aby se ty maminky nahodou nemely jeden mesic moc dobre :-(

Proč šmejdi :nevim:, já myslím, že se ty peníze budou hodit spíš na konci, celková částka je daná, a spíš se dostanou do problémů maminy, které nedostanou školku a každá koruna se pak hodí.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 05.11.14 11:28
@Xantusia píše:

A není to fuk? Svoje dostaneš tak co, aspoň ten přechod z PPM na RP není tak náhlý

Xantusia
Povídálka 36 příspěvků 05.11.14 11:58

Jo to jsem nevedela, ze to dostanu na konci, takhle dalece jsem to jeste nezkoumala jsem novackem, tak me prosim nekamenujte :-) Ale chvalit nas stat za ty smesne prachy na pokryti RD taky nebudu i kdyz je pravda, ze jsou i zeme kde jsou na tom mnohem hur :-(

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 05.11.14 12:12

@Xantusia Bud ráda, že nějaký RP máš, a ještě tak luxusní, že ho můžeš pobírat 4 roky, jinde bys to měla na půl roku a pápá…

Xantusia
Povídálka 36 příspěvků 05.11.14 12:17

No já ho rozhodně 4 roky pobírat nebudu, ale ani nechápu co je na tom tak luxusního pobírat 3800 nebo kolik to je??? Jinde bych nežila nebo si našla nějaký přivýdělek, stejně jako mám teď

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >