Rodičovský příspěvek OSVČ čerpaní partner

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
10.1.22 00:25

Rodičovský přispěvek OSVČ čerpaní partner

Ahoj chci se zeptat na čerpaní RP přes otce dítěte. Jsem OSVČ, neplatim si nemocenske pojištení a vim, že nemam nárok na to si upravovat delku čerpání.
Někde jsem slyšela, že může požádat otec a přehodit čerpani na matku diltěte. Je to tak? Popřipadě je tu někdo, kdo se v tom vyzná a umí poradit? Co všechno a jak se dá udělat, aby sem mohla zkratit dobu čerpani?
Děkuji ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12504
10.1.22 03:30

Musí doložit potvrzení o denním vymerovacim základu. Z práce dostane papír ten odnese/pošle na Cssz, ti mu to potvrdí a pak vyplnís papír o změně výšky RP. Jako osvc s tim muzes hýbat, ale maximálně můžeš čerpat 10tis měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11880
10.1.22 05:16
@Lucka9488 píše:
Ahoj chci se zeptat na čerpaní RP přes otce dítěte. Jsem OSVČ, neplatim si nemocenske pojištení a vim, že nemam nárok na to si upravovat delku čerpání.
Někde jsem slyšela, že může požádat otec a přehodit čerpani na matku diltěte. Je to tak? Popřipadě je tu někdo, kdo se v tom vyzná a umí poradit? Co všechno a jak se dá udělat, aby sem mohla zkratit dobu čerpani?
Děkuji ;) ;)

Tak to víš špatně. To platilo před xx lety. Teďka si můžeš nastavit libovolnou částku do 10tis a tím si upravit délku pobírání. A jinak stačí když otec doloží svůj výdělek a ty můžeš čerpat i víc než 10tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
10.1.22 10:04

@Cenarius děkuji za odpověď. Můžu se zeotat zda to tak bude, ikdyž se zapíšu měsic před porodem na pracovní úřad? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12504
10.1.22 10:21
@Lucka9488 píše:
@Cenarius děkuji za odpověď. Můžu se zeotat zda to tak bude, ikdyž se zapíšu měsic před porodem na pracovní úřad? Děkuji

A co budeš na úřadu práce dělat? Ty hledáš práci měsíc před porodem? Proč jsi si aspoň nezačala platit zdravotní když jsi otehotnela. Mohla jsi mít aspoň nárok na PN přes porodem a v sestinedeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11880
10.1.22 10:48
@Lucka9488 píše:
@Cenarius děkuji za odpověď. Můžu se zeotat zda to tak bude, ikdyž se zapíšu měsic před porodem na pracovní úřad? Děkuji

Ano bude. Ale nějak nechápu smysl, proč by jsi to měla dělat vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
10.1.22 11:32

@Cenarius
Duvod je, že posledni měsic už bohužel nebudu schopná pracivat, jelikož stojim cely den na nohou a mám manualni praci. Tudíž přijem nebude a když se prihlasim, nebudu muset platit pojišteni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11880
10.1.22 12:57

@Lucka9488 ok. Tak si přečti https://www.podnikatel.cz/…-na-podporu/ informace co by se ti mohly hodit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat