Rodičovský příspěvek po ÚP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 17:59
Rodičovský příspěvek po ÚP

Chtěla bych se zeptat za známou, která nemá přístup k internetu a já nechci být spojovaná s touto situací, proto anonymně.

Známá je nyní vedená na ÚP, nemá odpracovanou (ani odčekanou na ÚP) lhůtu pro získání mateřské. Do kdy může být na ÚP vedená - až do porodu, nebo jí vyřadí nějak dřív? Už nyní jí žádnou práci nenabízí, ÚP ví, že je těhotná, asi v polovině těhotenství. Od kdy bude pobírat rodičovský příspěvek - od data porodu? A může si vybrat, jak dlouho ho bude čerpat? Chtěla by si vybrat čerpání na 3 roky, ale neví, jestli to jde, když před tím nepracovala.

A dotaz ohledně například placení za popelnice - jak je to v případě, že má trvalé bydliště na úřadu městské části? Naskakuje tam další dluh? Narozené dítě bude mít tedy také trvalý pobyt na úřadu?

A poslední dotaz - nyní pobírá dávky hmotné nouze, budou jí přispívat nějak na bydlení. Je to nějak omezeno časem, jak dlouho tyto dávky může pobírat? A bude je pobírat i při pobírání rodičovského příspěvku? A dostal někdo dávku hmotné nouze třeba na vybavení bytu? Jakou částku?

Vzhledem k citlivosti tématu, klidně odpovídejte anonymně, odpovědi zítra předám.

Reklama

Reakce:

Doe_Jane
Kelišová 5605 příspěvků 16.04.18 18:04

Ježíš co to je zase za socku :roll:
bude na ÚP do porodu, pak půjde na rodičák, podrobnosti ať se zeptá tam, však je tam pečená vařená když si tam chodí pro hmotku

Anonymní  16.04.18 18:10

A přesně pro tyhle komentáře to zakládám anonymně :cert:. Počítač doma nemá, tak jsem jí slíbila, že se někde zeptám, jak to je. Na sociálce na hmotce se s ní nikdo moc nebaví, i z důvodu jejího vzhledu. Chápu, mají asi s těmito lidmi své zkušenosti, ale někdy si tito lidé příspěvky vyřídit nedokážou. Ponechávám stranou to, že čeká v této situaci miminko, pro mě nepochopitelné, mám dvě děti a plánovaně v manželství. A protože jsem nikdy tyto dávky nepobírala, tak nemám zkušenost.

Doe_Jane
Kelišová 5605 příspěvků 16.04.18 18:13
@Anonymní píše:
A přesně pro tyhle komentáře to zakládám anonymně :cert:. Počítač doma nemá, tak jsem jí slíbila, že se někde zeptám, jak to je. Na sociálce na hmotce se s ní nikdo moc nebaví, i z důvodu jejího vzhledu. Chápu, mají asi s těmito lidmi své zkušenosti, ale někdy si tito lidé příspěvky vyřídit nedokážou. Ponechávám stranou to, že čeká v této situaci miminko, pro mě nepochopitelné, mám dvě děti a plánovaně v manželství. A protože jsem nikdy tyto dávky nepobírala, tak nemám zkušenost.

však ty za to nemůžeš… sama vidíš jak je to špatně…

Markéta80
Hvězda diskuse 37276 příspěvků 16.04.18 18:17

A otec dítěte je kde? Bude v rodném listě? Pak alimenty na dítě a i na ní ;)

P4ja
Závislačka 3696 příspěvků 16.04.18 18:21

Do porodu jí povedou na ÚP. Pokud se nechá vyřadit dřív, tak bude muset platit zdravotní. V den porodu začne rodičák a může čerpat 3 - 4 roky.

Anonymní  16.04.18 18:38

@Markéta80 - otec dítěte v rodném listě snad bude, říkala jsem jim, že budou muset zajít před porodem na matriku, tam se to nějak sepisuje. Ale je ze stejné sociální vrstvy, i když on dávky nepobírá, na druhou stranu ani nepracuje. Takže asi alimenty mít nebudou. Zatím spolu prý nebydlí (ale to říká mě a na sociálce, jak je to doopravdy čert ví, já u nich v bytě nebyla).

@P4ja - děkuji, vyřídím.

Doe_Jane
Kelišová 5605 příspěvků 16.04.18 18:40
@Anonymní píše:
@Markéta80 - otec dítěte v rodném listě snad bude, říkala jsem jim, že budou muset zajít před porodem na matriku, tam se to nějak sepisuje. Ale je ze stejné sociální vrstvy, i když on dávky nepobírá, na druhou stranu ani nepracuje. Takže asi alimenty mít nebudou. Zatím spolu prý nebydlí (ale to říká mě a na sociálce, jak je to doopravdy čert ví, já u nich v bytě nebyla).@P4ja - děkuji, vyřídím.

kde jsi k ní přišla proboha? :mrgreen: ty jsi taková ta moc hodná duše která každému pomůže že :kytka:

P4ja
Závislačka 3696 příspěvků 16.04.18 18:48
@Doe_Jane píše:
kde jsi k ní přišla proboha? :mrgreen: ty jsi taková ta moc hodná duše která každému pomůže že :kytka:

No docela se divím. Kamarádka s podobnými typy bydlela v domě a ti teda měli všechny dávky projíté. Takže jí kolikrát donesli nějaké lejstro na příspěvek a ona ho dostala taky.

Anonymní  16.04.18 18:50

@Doe_Jane - je to sestřenice mé sousedky, ta nás seznámila, jestli bych jí nemohla nějak poradit, pomoct. Krom toho, že je mi to trochu proti srsti, tak je to „zajímavá“ zkušenost s tímto člověkem se znát. Vidím, že náš sociální systém je až moc štědrý, občas si říkám, že pokud bych tam byla já, ušetřilo by se spousta peněz, nepracuješ, nedostáváš. Ale prostě je to jinak nastaveno a pokud moje pomoc spočívá v tom, někomu jenom poradit, tak to můžu udělat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama