Budu vracet rodičovský příspěvek?

Anonymní
22.11.19 00:25

Rodičovský příspěvek pozdě

Hezký večer. Mám dceru narozenou v lednu 2018, a syn se narodil březen 2019. Na matrice při vyřízení synova RL mi řekli, že mohu dobrat RP na dceru, a na syna si žádný brát nemusím. Tak jsem to tedy nechala, a neřešila. Dnes mi ale dětská doktorka řekla, že jsem měla předělat RP na syna, že se to musí. Na ÚP to mám dost daleko, a dovolat se tam mi přijde skoro nemožné. Tak mě napadlo zeptat se zde, než se zítra dovolání, zda má někdo podobnou zkušenost. Musí se RP předělávat na nové narozené dítě, nebo ne? Jak se to případně řeší, když je to osm měsíců po porodu druhého dítěte? Jasně že asi budou chtít vrátit peníze za dceru, ale uvidím třeba peníze za tu dobu za syna? Přeci jen dát 72000,– pryč (9000,– měsíčně mi chodí za dceru) je dost. :/ Moc vám děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

69653
22.11.19 01:17

Ne, neuvidis, zadat o rodicak jde maximalne 3 mesice zpetne a narok na nej je jen na nejmladší dite v rodine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 01:38

@j.a.n.i1 dobře. A do kolonky od kdy žádám o RP mám napsat tedy datum teď, nebo datum porodu? A peníze za dcerku se vracejí všechny že? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
22.11.19 05:30

@Anonym900 urcite budete muset vratit vse. Je to neopravnene cerpani. Narok vam zanikl narozenim dalsiho ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69653
22.11.19 06:53

@Anonym900 Datum před 3 měsíci, tolik jsou schopni vyplatit zpětně, tak ať dostaneš co nejvíc najednou. Nech si to potvrdit na UP, ale myslím, že by teď v listopadu mohlo projít od 1.8.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2132
22.11.19 06:58

Nejenom ze budes muset vse vratit, ale klidne se s tebou muzou soudit. Neznalost neomlouva. Nechapu fakt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
22.11.19 07:19

Hlavne nevim, proc se na to pta na matrice a jeste se podle toho ridit. Kde s tim nemaji nic spolecnyho. Uplne stejne se muze zeptat nahodneho kolemjdouciho a ridit se jeho „radou“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13160
22.11.19 07:28

@Kaileee podle mě nebudou mít důvod se soudit, když sama přijde situaci řešit a příspěvek vrátí. V tomto případě je strašení soudem mimo. Spíš by mohli chtít vyměřit i nějaké penále. V tom případě se dá odvolat a požádat o prominutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 08:07

To je vtip? 8o RP můžeš brát dle zákona jen na nejmladší dítě v rodině. Hned tam dnes utíkej osobně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama