Rodičovský příspěvek - předčasný návrat do zaměstnání

1328
18.7.13 10:56

Rodičovský příspěvek-předčasný návrat do zaměstnání

Hezký den, prosím o radu jak je to přesně s čerpáním rodičáku a předčasným návratem do práce. Rodičák jsem si dala na 3 roky, ale situace tomu chtěla, že potřebuji nastoupit už od září kdy synovi budou teprve 2 roky. Zajímá mě jak je to s dočerpáním rodičovského příspěvku, budu ho moct pobírat i při platu? Stále mám dočerpávat asi 70 000,–.Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
18.7.13 10:59

Dál budeš pobírat rodičovský příspěvek.
Podmínky čerpání najdeš tady: http://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
18.7.13 10:59

Ano, můžeš ho pobírat i při platu a klidně můžeš od 2 let věku dítko šoupnout do školky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
18.7.13 11:02

Holky moc děkuji, chtěla jsem si to jen ověřit, že je to pravda. Ještě raději zajdu na sociálku kdyby potřebovali něco podepsat apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
18.7.13 11:34
@rajada píše:
Ano, můžeš ho pobírat i při platu a klidně můžeš od 2 let věku dítko šoupnout do školky :)

Určitě? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39124
18.7.13 11:36
@Majinka7 píše:
Holky moc děkuji, chtěla jsem si to jen ověřit, že je to pravda. Ještě raději zajdu na sociálku kdyby potřebovali něco podepsat apod.

Nic není třeba na sociálce hlásit. Až bude končit období pobírání rodičovského příspěvku, dostanete od nich dopis. To je vše. V práci je třeba nahlásit, až RP skončí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
18.7.13 11:39
@Seizdra píše:

Určitě. Od 2 let může dítě školku navštěvovat neomezeně a nárok na rodičák to nijak neomezuje. Dřív to bylo jinak.
http://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
18.7.13 11:42
@Seizdra píše:

Ano, určitě, mojí dceři jsou dva a něco a od září jde do školky a já, pokud dá „bůh“ do práce. A rodičák budu pobírat ještě skoro do konce roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
18.7.13 11:46

Holky, jsem ve stejné situaci jako zakladatelka a chci si to jen ověřit… Skutečně není třeba nic hlásit na sociálku? Mám ji v jiném městě, tak tam nechci jezdit zbytečně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
18.7.13 11:50

@serratia ne, není. Pracuji a nikde jsem nic nehlásila. Dítě půjde do školy a nikde jsem nic nehlásila. Na podzim jsem dělala přímo na sociálce, takže jsem si vážně jistá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
18.7.13 11:52
@micelinka píše:
@serratia ne, není. Pracuji a nikde jsem nic nehlásila. Dítě půjde do školy a nikde jsem nic nehlásila. Na podzim jsem dělala přímo na sociálce, takže jsem si vážně jistá.

Děkuju :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
18.7.13 12:02

@micelinka To jsem moc ráda, že to tak je. Mě jde od září poprvé dcerka do školky(3,5) synka jsem ještě k zápisu nebrala, ten až za rok, ale mám mamku v důchodu, tak hlídání naštěstí mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
18.7.13 13:10

@Majinka7 nech to běžet a k tomu vydělávj, přivydělat si mužeš kolik chceš, pokud dítě nastoupí do školky už ve dvou letech tak nechtějí ani papír na opatrování dítěte,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
26.8.13 10:05

Hezký den, obnovuji diskusi a potřebuji poradit s rodičákem. Dnes jsem poprvé byla v práci a u účetní jsem měla podepsat papír, že ukončuji rodičák, ALE já mám na sociálce náhlášeno až do příštího roku do září, do té doby bych ho měla čerpat+mít výplaty, ted vůbec nevím jak to je, prosím poradíte někdo? Nerada bych měla nějaký průser kvůli účetní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zrustice
26.8.13 10:10

A není to papír, že ukončuješ rodičovskou dovolenou? Rodičovský příspěvek od sociálky můžeš brát dál. A co dítě? Bude chodit do školky? Tam si myslím, je nějaké omezení. Pokud se o něj někdo bude starat, tak je to bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama