Rodičovský příspěvek přes otce 2021

Anonymní
16.8.21 15:28

Rodičovský příspěvek přes otce 2021

Dobry den, je nejaka zmena v soucasnosti (rok 2021),kdyz bych si chtela pozadat o navyseni RP pres vymerovaci zaklad otce ditete? Vo se k tomu potrebuje? Bohuzel poradkyne na UP mi k tomu nic nerekla, jen ze je to mozne, i kdyz jsem se ji vylozene ptala. O co se tedy musi zazadat a kam s tim jit?
A druha otazka:nevi nekdo, jak je to.od letoska s nevycerpanym RP na prvni dite, kdyz se narodi druhe? Rikalo se, ze se bude moci docerpat, ale odkdy a jake jsou podminky…?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24377
16.8.21 15:35

Tak s tím rp jenom doneseš manželovo potvrzeni o dvz za poslední rok před narozením dítěte. Muž ho dostal na sociálce. A dává se to tam, kde normálně zadas o rodicak, žádné spesl místo na to není. Jinak pak zadas jen o změnu výše rp. S tím dovybranim teda nevím, mělo to být už od léta, ale nějak sem nezaznamenala žádnou změnu, zatím to myslím neplatí a co nevyberes propadne, i když mě možná opraví někdo, kdo má aktuálnější info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10796
16.8.21 15:36

Otec potřebuje potvrzení z práce o výšce DVZ ke dni narození dítěte rok na zpět. Pak si to musí nechat potvrdit na OSSZ a podle toho si můžeš navýšit RP. Ten doplatek už je schváleny a myslím, že to čeká ještě na podpis u Zemana, takže snad jen formalita. Podmínky tam byly, že musí otec pracovat, ale jak to konkrétně bude a co k tomu bude potřeba asi ještě danne do detailu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 17:39

@JancaS84 Takze uz to teoreticky plati, docerpani RP?
Myslela jsem, jestli uz s tim nema nekdo zkusenost.

• Citovat
  • Nahlásit
mag
11637
16.8.21 19:47

Zákon už je účinný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
16.8.21 23:36

@JancaS84 Už to od 28.7. platí a je to schválené.

Zakladatelko, po narození druhého dítěte jdi na úřad si požádat. Já byla také, nepotřebovala jsem nic, vzhledem k tomu, že jsem měla nárok na mateřskou. Ale pokud nemáš, budeš potřebovat DVZ muže. Podmínky máš na internetu https://www.penize.cz/…z-neprijdete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1678
27.8.21 10:07

Dokumenty

Holky, já jsem asi úplně natvrdlá, ale pořád to nějak nechápu. Podle informací a MPSV má otec doložit přílohu k žádosti o ppm, to potvrdí zaměstnavatel, s tím se běží na sociálku, ta potvrdí ten formulář z úp a s tím já poběžím na ÚP změnit výši rodičovského příspěvku? Mně to přijde strašně složité 8o. A ta příloha k žádosti o PPM mi přijde zvláštní,.myslela jsem, že zaměstnavatel prostě vystaví otci potvrzení o dvz a s tím půjdu na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9485
27.8.21 11:33

@Kolicek95 z práce příloha k žádosti o PPM, s tím na OSSZ, kde výplní potvrzení o DVZ a s tím na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat