Rodičovský příspěvek přes otce účetní

25
17.3.21 12:43

Rodičovský příspěvek přes otce účetní

Zdravím, ráda bych se zeptala. Chci si rodičovský příspěvek zvolit přes otce dítěte. Nyní ho pobíram na sebe, ale znovu jsem otěhotněla a chci zvýšit měsíční dávky na maximum. Co je potřeba od účetní dostat za papíry? Pracuje v jiném městě, tak musíme vložit žádost do schránky. Co tam všechno patří?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.3.21 13:07

Napsala jsem na UP paní, která mě má na starosti mail. Ta mi poslala dokument, který jsem přeposlala účetni a pak jsem šla na UP žádost podepsat… Jde o mzdy manžela za posledních 12 měsíců před narozením dítěte na které RP pobíráš… Anonym-o dalším těhotenství ještě nikdo neví.

• Citovat
  • Nahlásit
1096
17.3.21 13:17

Přítel potřebuje od účetní formulář pro OSSZ o příjmu rok před narozením dítěte. S tím potom jde OSSZ, kde mu dají denní vyměřovací základ, s tím vy pak jdete na ÚP a zvýšíte si RP podle maximálních potřebných částek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9262
17.3.21 14:27

Od účetní potřebuje otec dítěte Přílohu k žádosti o dávku (PPM) a to pak odevzdá chlap na OSSZ spolu s formulářem Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku, do toho mu potvrdí DVZ a to pak ty odevzdáš na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.3.21 18:13

Super, díky za rady. Účetní byla překvapená co po ní chce. Pracuje v Praze, ale bydlíme v jiném městě. Kam na ossz se to podává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9262
17.3.21 18:26

@Veranova1 Podle zaměstnavatele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
17.3.21 19:46

@Lendeš bohužel nevím na jakou pobočku v praze