Rodičovský příspěvek při osvč

12
10.3.17 19:17

Rodičovský příspěvek při osvč

Dobrý den,
neví prosím někdo, jak je to s pobírám rodičovského příspěvku při podnikání? Živnost mám od března tohoto roku a teď jsem zjistila, že jsem těhotná. Budu si moci vybrat délku rodičovského příspěvku a stále podnikat? Dočetla jsem se, že od tohoto roku by mělo být možné vybrat si délku RP a že mohu dále podnikat, jen musím přejít z hlavního na vedlejší. Nevím, jestli jsem to správně pochopila :nevim:
Děkuji všem za rady, Hezký večer :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
10.3.17 19:21

No záleží, jestli si platíš nemocenské. Při pobírání RP se dalo vždycky podnikat, činnost se stala činností vedlejší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
10.3.17 19:44

Nemocenské neplatím, ale vím, že nárok na mateřskou mít nebudu, to mi nevadí. Šlo mi spíš o výběr délky rodičovské a podnikání :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
10.3.17 19:46

@lenkapett podnikat můžeš, pokud tedy není nějaká novinka, tak nemůžeš volit délku sama, ale můžeš volit přes otce, pokud ten splňuje tak, že by měl jakoby nárok na mateřskou ke dni porodu, tak můžeš neomezeně volit přes něj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6261
11.3.17 08:02

@lenkapett být tebou, tak začnu okamžitě platit nemocenské-tím pádem budeš mít nárok na mateřskou a následně i rodičák…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
11.3.17 08:13
@Shari81 píše:
@lenkapett být tebou, tak začnu okamžitě platit nemocenské-tím pádem budeš mít nárok na mateřskou a následně i rodičák…

nebude, je to hloupost, nesplní podmínku nutné doby pojištění před nástupem na mateřskou. A na rodičák má nárok, jako každá, rodičák je nárokový. Jen pokud nesplní otec pravidla pro volbu délky rodičáku, nebude moct volit délku. Ale svých 220.000 dostane, tak jako všichni, to je nárokové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama