Rodičovský příspěvek při pobytu v zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 19:39
Rodicovsky prispevek pri pobytu v zahranici

Ahoj,

Zajimalo by me, zdali nekdo nema zkušenost.. žiji v zahraničí, dcera se narodila take zde. Mám české občanství, pas, obcanku.. do ČR pravidelně jezdím. Mám nárok na porodné/ rodičovský příspěvek, nebo vůbec nic?

Děkuji!

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Reakce:
Shiroi.Ichigo
Kecalka 261 příspěvků 14.08.19 19:43

A kde jste platila “pojisteni”?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 19:44

@Shiroi.Ichigo
V ČR si žádné pojištění neplatim, pouze, když prijedu

Shiroi.Ichigo
Kecalka 261 příspěvků 14.08.19 19:52

No tak pokud vim, tak prispevky statu jsou vazany na to, ze clovek odvadi statu “pojisteni”

pikola
Generální žvanilka 21662 příspěvků 14.08.19 20:00
@Anonymní píše:
Ahoj,

Zajimalo by me, zdali nekdo nema zkušenost.. žiji v zahraničí, dcera se narodila take zde. Mám české občanství, pas, obcanku.. do ČR pravidelně jezdím. Mám nárok na porodné/ rodičovský příspěvek, nebo vůbec nic?

Děkuji!

Nemáš. Nemáš finanční zájem v ČR, práci, neodvadíš ty ani partner daně. Navíc ani bydliště.

Šáruší
Závislačka 4352 příspěvků 14.08.19 20:11

Jako že žiješ v zahraničí, tam odvádíš daně, tam tvoříš hodnoty, ale český daňový poplatník by ti měl solit porodný a rodičák a tak vůbec? A to jako proč?

astoret
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 14.08.19 20:17

A ty tam i pracuješ? tak co chceš po české straně? žádáš tam, kde jsi vydelečně činná

Kriss Tina
Extra třída :D 11685 příspěvků 14.08.19 20:23

No pokud tady nic neodvadis tak nemáš nárok na nic. Žiješ, pracuješ v cizině, daně a pojištění tím pádem asi odvadis tam zejo, tak v ČR na nic nárok mít nebudeš.

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 14.08.19 21:31

To byvavalo, pred 10 rokama. Uz je to davno zruseny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 01:47

@Šáruší

Chápu, že neměl. Ale je přece normální, že se na to informuji a zeptám lidí na zkušenosti. Neočekávám nic. Pořad jsem já i dcera Češka, na tom se nikdy nic nezmění. A co jsem se dočetla, v minulosti stát opravdu ‘solil’.

Šáruší
Závislačka 4352 příspěvků 15.08.19 07:05
@Anonymní píše:
@ŠárušíChápu, že neměl. Ale je přece normální, že se na to informuji a zeptám lidí na zkušenosti. Neočekávám nic. Pořad jsem já i dcera Češka, na tom se nikdy nic nezmění. A co jsem se dočetla, v minulosti stát opravdu ‘solil’.

No mně to moc normální nepřijde. To že jsi Češka nic neznamená přeci. Bydlíš jinde, pracuješ jinde, odvádíš pojistné no sociální politiku jinde. Jsi sice Češka, ale žití tady ti nevyhovovalo, takže jsi šla jinam. A po nás bys teď chtěla prachy? Tak ses jala informovat, jestli by se náhodou nedaly vytáhnout peníze ze státu, kterému nic nepřispívám. Takže mně to normální nepřijde. A stát už nesolí dlouho, díky bohu, protože to byla absurdita na entou.

Váš příspěvek
Reklama