Rodičovský příspěvěk, přídavek na dítě, porodné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 13:59
Rodičovský příspěvěk, přídavek na dítě, porodné

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké mám všechny možnosti, samozřejmě jsem koukala na net ale nejsem si jistá, jestli to bude platit i pro mě. Mám maturitu, pak jsem byla jeden semestr na vysoké, tu jsem ukončila a chodila jsem na brigády s tím, že od září půjdu zase na vysokou nebo si najdu práci na HPP. S vysokou si ještě jistá nejsem, čekám na výsledky ale kdyby mě nevzali tak pochybuji, že by mě někde zaměstnali na HPP když jsem těhotná. Proto budu chodit co nejdéle budu moct na brigády. Přítel to samé, ten bude student do srpna 2019, práci bude mít od července, srpna 2019, do té doby jen brigády. Vím o klasickém rodičovském příspěvku, dál se ale chci zeptat na porodné a přídavky na děti. Četla jsem, že příjem nesmí být vyšší než 2,7násobek životního minima, počítají se do toho brigády na DPP? Dále přítel pobírá sirotčí důchod cca. 4 000, já pobírala sirotčí do května 2018 (než mi skončil student) 6 500, pokud vyjde vysoká, budu od září pobírat zase, počítá se to taky do toho? Případně jsou ještě nějaké další možnosti ohledně příspěvků, když oba žijeme jen z brigády? Mimi se má narodit na začátku dubna, takže tak cca 4 měsíce náš jediný příjem bude pouze přítelova brigáda a to je kolem 5 000, jak kdy. Taky se omlouvám za anonym, ale nedávno se v podobné diskuzi do slečny všichni navážely místo rad.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 14:29

Od dubna, kdy už nebudu chodit na brigády kvůli novorozenci budeme mít tedy příjem +- těch 5 000 z přítelovy brigády a můj rodičák, to je nějak 7 600 nebo kolik je ta nejnižší sazba. A ještě bych se rovnou zeptala, dejme tomu budu od září student pokud to dobře dopadne, budu pobírat sirotčí 6 500Kč, k tomu brigádu na DPP (DPČ nemůžu, přišla bych o důchod) brigáda cca. do půlky března pokud zdravotní stav dovolí ale student a důchod mi pojede stále dál (takže nebudu muset řešit pracák aby mi platili sociální a zdravotní), budu i tak mít nárok na přídavek na dítě? Do toho března na brigádě vydělám počítám také +- 5 000, záleží jak často budu chodit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 14:45

po celou dobu braní rodičovského příspěvku, ale nebudeš mít 7600 Kč, celková částka je 220 tisíc, pokud nyní nastavíš na 7600 kč tak ho vybereš za 29 měsíců.Ty budeš mít rodičák, sirotčí,přídav­ky(7600+6500+500) a přítel brigáda(5000).Na porodné mít nárok budete po porodu dítěte. Ale kde budete bydlet,protože platit nájem dá zabrat.Anonnym 2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 14:47

a kdo bude dítě hlídat, protože pro dítě v jeslích je doba hlídaná do jeho 2 let, v jeslích smí být do 2 let pouze 46 hodin za měsíc. Anonnym 2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 14:52

A kde bydlíte v nájmu? Máte tam trvalý pobyt? Sama jsem otěhotněla na vysoké. Po porodu jsem brala rodičovský příspěvek, přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Manžel musel ukončit studium a jít makat, jinak bychom se asi pásli. Trvalo, než se vypracoval výš. Zajdi na úřad práce a uvidíš, co ti řeknou tam. My o ty všechny příspěvky žádali až po porodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 15:34

Já počítám s tím, že doma s mimčem budu ty dva roky, pak jesle a práce. A přítel bude mít klasické zaměstnání od toho července, srpna, protože to už mu skončí studium. Takže se jedná defakto „jen“ o ty cca. 4 měsíce co mimi už bude na světě, ale on ještě bude studovat, pak už to bude lepší když bude mít stabilní příjem, takže bychom i přežili, kdyby nám přídavek na dítě vzali. A bydlíme momentálně každý zvlášť u svých rodin, chtěli jsme se sestěhovat co nejdříve ale právě nájem bychom asi neutáhli, takže buď za těch +- 7 měsíců co ještě budu těhotná našetříme z brigád, že nám to vyjde na pár nájmů a jídlo a budeme se moci stěhovat hned co se mimi narodí nebo holt až po přítelových pár výplatách v zaměstnání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 16:33

takže budeš přerušovat studium nebo budeš studovat dále i při dítěti, budete si muset našetřit na 4 nájmy(kauce a 1 nájem) nejlepší bych to viděla, zatím bydlet u rodiny a sestěhovat se až přítel najde práci. Anonnym 2

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >