Rodičovský příspěvek přiznání dávky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta 28
Povídálka 31 příspěvků 15.08.19 15:33
Rodičovský příspěvek přiznání dávky

Ahoj maminky, prosím poradíte mi jestli jsem správně napsala datum do formuláře rodičovského příspěvku? Neměla jsem nárok na mateřskou tak teď v pátek jsem žádala o rodičovský příspěvek ale nejsem si jistá zda jsem dobře napsala datum je tam napsáno ŽÁDÁM O PŘIZNÁNÍ DÁVKY ODE DNE a já tam napsala od 20.8.2019 a malá se mi narodila 28.7.2019. Ptám se tady, protože na úřad jsem volala jestli jsem vše vypsala správně a paní mi jen řekla, že kdyby něco bylo špatně dostanu výzvu ale teď jsem celkem neklidná jestli jsem to napsala špatně tak se to tu bude řešit bůh ví jak dlouho a my už pak také budeme potřebovat nějaké peníze. Já to teda pochopila tak kdy chci aby mi chodil rodičák tak jsem napsala právě toho 20teho a, že do ty doby je čas aby to oni vyřídili. Prosím kdo má zkušenost ať sem napíše budu velice vděčná a snad už i klidná. Moc všem předem děkuji. :)

Reakce:
Aletheia
Kelišová 6336 příspěvků 15.08.19 15:35

Je to fuk. Vyplácí se to za vy měsíc. Takze prostě vyplatí červenec. Pokud si neměla mateřskou je to jedno.
To kdy to budeš dostávat rozhoduje úřad, ne ty :mrgreen: budeš to mít stejné jako ostatní matky z tvého města/regionu apod ;)

Uživatel je onlineCenarius
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 15.08.19 15:43

Vsak spatne nic neni. Rodicak budete mit od toho srpna, kdyz jste si to tam napsala.

Markéta 28
Povídálka 31 příspěvků 15.08.19 15:43

@Aletheia aha já si právě pak říkala, že jsem asi blbá :D tak ani nevím teda jakej datum jsem tam měla napsat. Já právě tam byla v den kdy nejsou úřední hodiny takže jsem to vyplnila a hodila do schránky s těma žádostma jak mi bylo řečeno takže jsem ani u žádné referentky nebyla. No tak uvidím kdyztak přijde ta výzva jak paní z úřadu říkala. Já mám už vymleto. :grinning:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 15.08.19 16:19
@Aletheia píše:
Je to fuk. Vyplácí se to za vy měsíc. Takze prostě vyplatí červenec. Pokud si neměla mateřskou je to jedno.
To kdy to budeš dostávat rozhoduje úřad, ne ty :mrgreen: budeš to mít stejné jako ostatní matky z tvého města/regionu apod ;)

Ale ona požádala až od srpna, takže za červenec ji žádný rodičák nepřijde.

Markéta 28
Povídálka 31 příspěvků 15.08.19 16:21

@j.a.n.i1 a nevíte prosím jaký datum jsem tam měla vyplnit když malá se mi narodila 28.7.2019? Já to chápala tak, že to je datum kdy chci aby mi rodičák chodil :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 15.08.19 16:33

@Markéta 28 28.7.2019 pokud ho chceš dostat už i za červenec.

Markéta 28
Povídálka 31 příspěvků 15.08.19 16:42

@j.a.n.i1 no bylo by to fajn jestli mám nárok i v ten měsíc v červenci jak se malá narodila. Jenže žádost už mám podanou ale s tím špatným datumem od toho 20.8.2019. Tak jestli mám teď čekat na tu výzvu jestli něco přijde z úřadu. Nebo vypsat novou a jít tam v ty úřední hodiny abych se dostala k paní referentce. Teď teda nevím co dělat protože nechci aby mi rodičák přišel bůh ví kdy. :( jsem blbec měla jsem tam jít rovnou v ty úřední hodiny jenže mi to vůbec nedošlo v ten pátek :(

Gromidd
Povídálka 11 příspěvků 17.08.19 19:52

Jak je to tedy s rodicakem navysily ho na těch 300tis od novyho roku nebo ne?

Váš příspěvek
Reklama