Rodičovský Příspěvek (starší a mladší dítě)

15
12.2.20 19:02

Rodičovský Příspěvek ( starší a mladší dítě)

Dobrý večer. Chci se optat jestli se tu někdo nesetkal s tímto problémem.

Dnes volala socialní pracovnice s ÚP. A sdělila mi tyto věci.

Máme dvě děti. (2,5 roku kluk a 9 měsíců holčička)
Sdělila mi že celou dobu moje přítelkyně pobírá Rodičovský přispěvek na staršího syna.
a že až teď se dozveděla že máme i dceru. Řekla mi ať se dostavíme a že se to vyřeší.

Ale zajímalo by mě akorát to.. Jestli se bude ta částka za těch 9 mesíců vracet, nebo jestli se jen prohodí jméno a nějaká dokumentace a pojede to dál. A jestli ten RP se bude pobírat dál nebo jestli náhodou nezanikne.

Moc vám všem děkuji za připadnou odpověd.

Hezký Večer Geralt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

618
12.2.20 19:08

@Geralt1996 pravděpodobně se bude vracet. Já taky vracela, ale jen 2 měsíce.

A na starší dítě RP pochopitelně zaniká. Berete jen jeden na mladší dítě, co jste nevycerpali, propadne státu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6311
12.2.20 19:14

Budete nejspíš vracet neoprávněně vyčerpaný příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
12.2.20 19:17

@AlenaSu Ano já vím že se bere vždy jen na mladší.
Ale přítelkyně se dnes dozveděla to, že bere RP na starší dítě, tímpádem to je jejich chyba ne? Všechny dokumentace o dalším dítěti byli odeslány. Takže to že oni posílají RP na starší dítě je jejich problém ne? A navíc si myslím že kdyby se to vracelo tak oni stejnak musejí poslat ty peníze znovu na mladší dítě. ( Moje úvaha)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13622
12.2.20 19:18

Vzhledem k tomu, že na starší jí zanikl nárok, ale vznikl na mladší dítě, započtou se částky vzájemně a vyúčtuje se pouze vzniklý rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18564
12.2.20 19:20
@Geralt1996 píše:
@AlenaSu Ano já vím že se bere vždy jen na mladší.
Ale přítelkyně se dnes dozveděla to, že bere RP na starší dítě, tímpádem to je jejich chyba ne? Všechny dokumentace o dalším dítěti byli odeslány. Takže to že oni posílají RP na starší dítě je jejich problém ne? A navíc si myslím že kdyby se to vracelo tak oni stejnak musejí poslat ty peníze znovu na mladší dítě. ( Moje úvaha)

tohle je přítelkyně chyba ona musí nahlásit že už nemá brát na starší že zanikl nárok a nahlásit mladší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
12.2.20 19:20

@Janli Trošku podrobněji jestli mohu poprosit..? pochopil jsem jenom část :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17701
12.2.20 19:23

@Geralt1996 a ppm necerpala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18564
12.2.20 19:23
@Geralt1996 píše:
@Janli Trošku podrobněji jestli mohu poprosit..? pochopil jsem jenom část :)

prostě odečtou od toho vybraného to co by jste byli vybrali na mladší a rozdíl doplatíte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
12.2.20 19:24

Nárok na rodičovský příspěvek zanikne, jakmile se narodí další dítě. Takže to, co jste dostali „navíc“, vracet nebudete, ale odečte se to z Rodičovského příspěvku na dceru.
Jo a na úřad musíte donést ukázat rodný list dcerky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
12.2.20 19:29

@Geralt1996 ne není. Vy jste povinni nahlásit mladší dítě. A i kdyby to byla jejich chyba, vracet to bude vy, ne oni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
12.2.20 19:30

@Cuddy to je RP( rodičovský příspěvek)
Penežitou pomoc v mateřství brát přeci nemůže když nemá mateřskou ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13622
12.2.20 19:33
@Geralt1996 píše:
@Janli Trošku podrobněji jestli mohu poprosit..? pochopil jsem jenom část :)

Pokud jste třeba na starší vyčerpali neoprávněně 110tisíc a na mladší vám vznikl nárok pouze na 100tisíc, tak budete vracet 10tisíc. U mě vznikl podobný problém, ale z jiného důvodu a přečerpaná částka mi bude stržená na konci pobírání rodičovského příspěvku, vracet to de facto nebudu, bude mi to odečteno od výplaty poslední dávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17701
12.2.20 19:33
@Geralt1996 píše:
Penežitou pomoc v mateřství brát přeci nemůže když nemá mateřskou ne?

to jsi v uvodu nepsal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37932
12.2.20 19:35
@Geralt1996 píše:
Penežitou pomoc v mateřství brát přeci nemůže když nemá mateřskou ne?

rodicovsky prispevek RP je momentalne 300 000, ktere lze vycerpat do 4 let veku ditete. Je mozne jej cerpat pouze na najmladsi dite. Musite na urad s rodnym listem mladsiho ditete a pozadat o rodicovsky prispevek na ni. Uz vycerpana castka bude odectena od 300 000 a nadale budete zbytek cerpat na mladsi dite.
Jednoduse-rodny list na urad, tam vam vse znovu vysvetli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama