RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK vs. NEMOCENSKÁ

Anonymní
6.8.20 09:41

RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK vs. NEMOCENSKÁ

Dobrý den,

chci se zeptat, zda někdo řešil podobnou situaci. Od února jsem v pracovní neschopnosti, v březnu mi skončil PP. Nárok na PPM nemám, nestihla jsem lhůtu 180 dnů, tudíž budu mít jen RP.

Musím nejdříve ukončit pracovní neschopnost v den porodu, a potom budu mít až nárok na RP, nebo lze to jeden měsíc brát současně?

Také jsem si čerpání chtěla nastavit jen na 1,5 roku, aby byli prcci od sebe kousek, na to potřebuji potvrzení o denním vyměřovacím základu manžela od OSSZ, což jsem pochopila, ale teď koukám, že je potřeba ještě nějaký papír od ZAML, ale nevím, jaký, nemá s tím někdo zkušenost? Na ÚP jsem si volala, ale paní na mě vychrlila tolik informací, že jsem ten poslední papír nepochopila :D

Moc děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4855
6.8.20 10:31

Ten papír dá v praci manželovi účetní. Jinak myslím, že můžeš být na neschopence až do konce sestinedeli. Nevím jak to myslíš brát současně, ale určitě nemůžeš brát oboje zároveň. Ukončit neschopenku a k následujícími dní zažádat od rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 10:34

JancaS84: Děkuju. Myslela jsem právě zároveň, ale pak mi došlo, že to bude blbost. Ale našla jsem, že můžu žádat o RP pak i zpětně, tak to tak udělám :)

• Citovat
  • Nahlásit
23603
6.8.20 12:32
@Anonymní píše:
JancaS84: Děkuju. Myslela jsem právě zároveň, ale pak mi došlo, že to bude blbost. Ale našla jsem, že můžu žádat o RP pak i zpětně, tak to tak udělám :)

Určitě to jde zpětně. Já jsem vždycky šla na úřad až po šestinedělí, po 2 a více měsících. Doplatí ti to zpětně. A nemocenskou můžeš mít až do konce šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23603
6.8.20 12:33

Určitě ti těch 180 dní nevyjde? Od konce března do 8 týdnů před TP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama