Rodičovsky příspěvek vybírání

Anonymní
12.7.20 20:56

Rodičovsky příspěvek vybírání

Ahoj, pokud jsem to dobře pochopila tak mateřská je před narozením miminka a rodičovský příspěvek od doby co se miminko narodí až do doby než půjde do školky. Ovšem zajímalo by mě, jestli tento rodičovský příspěvek lze vybrat najednou? Nebo se musí čerpat měsíčně? Kdybych rodičovský příspěvek chtěla vybrat celý je to vůbec možné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51726
12.7.20 20:58

Ne to naštěstí nejde vybrat najedou. mateřská se bere určitý počet týdnů a pak se přechází na RD ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
12.7.20 20:59

Není to možné a dělí se to podle platu.. Čím vyšší plat, tím víc můžete čerpat měsíčně a jste na mateřské kratší dobu, nejkratší možná doba je 1 rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4215
12.7.20 21:00

Ne, naráz to nejde. Můžeš si zvolit maximální mít po částku, buď podle tvého vyměřovacího základu, nebo podle manzeloveho, pokud má vyšší. To se počítá z platu. Na úřadě ti poradí. A mateřská je od doby 6 až 8 týdnu před porodem a ještě i nějakou dobu po porodu, nevím ale, jak dlouho přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13314
12.7.20 21:16
@Anonymní píše:
Ahoj, pokud jsem to dobře pochopila tak mateřská je před narozením miminka a rodičovský příspěvek od doby co se miminko narodí až do doby než půjde do školky. Ovšem zajímalo by mě, jestli tento rodičovský příspěvek lze vybrat najednou? Nebo se musí čerpat měsíčně? Kdybych rodičovský příspěvek chtěla vybrat celý je to vůbec možné?

Nepochopila si vlastně nic.
Ppm neboli mateřská je na 28tydnu, nástup volis vvdobe od 6-8 týdnu před předpokládaným termínem porodu. Potom nastupujes na rodičák, tedy budeš pobírat rodičovský příspěvek. Ten je na dobu, kterou si urcis ty. Měsíční částku volis ty, maximální výše je závislá na výši ppm. A ne, rodicak nelze vybrat najednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
12.7.20 21:17

PPM se vyplácí 28 týdnů. Zaleží kdy nastoupíš na mateřskou. Pokud 8 týdnů před porodem, tak pobíráš mateřskou ještě 20 týdnů po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
12.7.20 21:53

Mas v tom pekny bordel. Mateřská je na 28 týdnů, nastup na ni je 6-8 tydnu pred porodem. Na ni navazuje rodicak, ten si muzes volit podle sebe, určitě nemusi byt do doby nez dite nastoupi do skolky, zalezi jaky mas vyměřovacího zaklad, muzes ho pobirat do vyse mateřské (pak je to do nějaké castky omezene), takze ne v žádném případě nelze vybrat cely najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama