Rodičovský příspěvek vybrat větší částku jednorázově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kler.k
Nováček 6 příspěvků 04.02.18 22:11
Rodičovský příspěvek vybrat větší částku jednorázově

Prosím lze vybrat jednorázově částku třeba 50 tisíc?. Akorát chci vědět jestli to jde Děkuji za odpověď :)

Příspěvek upraven 04.02.18 v 22:31

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19431 příspěvků 04.02.18 22:12

Ne díkybohu.

ka2ka
Extra třída :D 13122 příspěvků 04.02.18 22:14

@Kler.k vždyt se uživíš prodejem kosmetiky :P

niki V
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 04.02.18 22:16

Nejde to, škoda koupila bych si pár pěkných kabelek… :mrgreen:

Janakatabara
Kecalka 152 příspěvků 04.02.18 22:19

Měsíční příspěvek si můžeš zvýšit max.na 70% platu (tj. výše mateřské)

Kler.k
Nováček 6 příspěvků 04.02.18 22:21

:D :D děkuji za odpovedi, jen mě to zajímalo, protože mi nedávno říkala pracovnice, že lze jednorázově vybrat větší částku.. A větší částka je pro mě například těch 50 tisíc :D :D :D

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 04.02.18 22:21

Celkem nechapu ty lidi - a ze jich je - co si nastavi tu nejvyssi moznou vysi RP (minuly rok to bylo tech 11,5 tisice, myslim) a nemaji praci, hlidani, nic… a jeste si stezuji, jak ten rodicsk rychle mizi a jak nevyjdoi s penezi. co jako mini delat, kdyz jim ve dvou letech ditete dojdou penize?
Ja si nastavila rodicak na 3,5 roku, protoze jsem si dopredu zjistila kdy a v jakem veku asi berou deti do skolky u nas a je dost mozne, ze ho budu muset jeste prodlouzit, protoze syn je silny rocnik. A nekdo to neresi, nechapu :nevim:

sagina
Echt Kelišová 7646 příspěvků 04.02.18 22:33
@PaníBovaryová píše:
Celkem nechapu ty lidi - a ze jich je - co si nastavi tu nejvyssi moznou vysi RP (minuly rok to bylo tech 11,5 tisice, myslim) a nemaji praci, hlidani, nic… a jeste si stezuji, jak ten rodicsk rychle mizi a jak nevyjdoi s penezi. co jako mini delat, kdyz jim ve dvou letech ditete dojdou penize?

požádaj o sociální dávky a dávky v hmotné nouzi? :nevim:

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 04.02.18 22:42
@sagina píše:
požádaj o sociální dávky a dávky v hmotné nouzi? :nevim:

Ty dostanou jenom, kdyz partner nepracuje, ne?

Mari.G
Závislačka 4783 příspěvků 04.02.18 22:49
@PaníBovaryová píše:

Bohužel se dneska spousta věcí dá obejít či upravit. Taky mě toto štve. Máme hypotéku jako prase, já částečně pracuju s malým u RD. Na rodinu jsme šetřili, s rekonstrukcí to trvá, protože je dost věcí svépomocí. Nikdy jsem žádné dávky nebrala, ani příspěvky. Ale když čtu, jak kdo kde vymýšlí, jak to obejít…a pak je mi líto těch mamin, které opravdu zůstanou samy na RD s dětmi, ani nájem z toho nezaplatí, i s azylákem je problém. Těm pak nikdo moc nepomůže…

sagina
Echt Kelišová 7646 příspěvků 04.02.18 22:53
@PaníBovaryová píše:

tak třeba u příspěvku na bydlení se partnerův příjem počítá, jenom když má v bytě trvalý pobyt. pokud ne, tak i když tam bydlí, jako by neexistoval. pokud se tedy nic nezměnilo :nevim:

Kler.k
Nováček 6 příspěvků 04.02.18 23:05

@sagina já si myslím, ze i když nemá trvalý pobyt tak se jeho příjem počítá, pokud sní žije v jedné domácnosti.. A snad chodí nějaké kontroly ne?

sagina
Echt Kelišová 7646 příspěvků 04.02.18 23:11

@Kler.k jedině, že by v poslední době byla změna, já dávky nějak detailně nesleduju. ale co pamatuji, tak u příspěvku na bydlení se opravdu posuzoval nikoli faktický stav, ale trvalý pobyt.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 04.02.18 23:16

@Kler.k jde o trvalý pobyt. No a kontroly, chodí sice, ale není nijak těžké uklidit treba někam pánské boty z chodby apod…

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 04.02.18 23:16

I kdyby…prispevek na bydleni to je prece par supu, to je nezachrani, kdyz jsou zvykle zit na vysoke noze.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >